Jemen
Jemen ma za sobą burzliwą historię wojen i podbojów. Szacuje się, że w całym kraju żyje kilka tysięcy chrześcijan. Większość z nich to emigranci (osoby przybyłe z Zachodu, południowej i wschodniej Azji oraz krajów arabskich) lub uchodźcy (głównie z Etiopii). Istnieje nieliczna grupa konwertytów z islamu. W Adenie funkcjonuje kilka kościołów, jednak na północy kraju budynki kościelne nie mogą istnieć.
Konstytucja Jemenu stwierdza, że islam jest religią państwową, a szariat jest źródłem wszelkiego prawa. Nawracanie muzułmanów jest zabronione. Jeżeli ekspatrianci nie prowadzą ewangelizacji, to jemeńskie władze nie wtrącają się w praktykowanie przez nich wiary. Obywatele Jemenu nie mają prawa do konwersji na chrześcijaństwo (i inne religie). Za stwierdzone odstępstwo od islamu mogą zostać ukarani śmiercią. Chrześcijanie nawróceni z islamu są także zagrożeni przez islamskich ekstremistów.
Prośby modlitewne
- Módlmy się o większą wolność dla wierzących, by zachęcali innych do pójścia za Chrystusem i byli sprawcami przemian kulturowych.
- Módlmy się za rodziny nawróconych muzułmanów, gdyż to właśnie z ich strony spotykają chrześcijan najgorsze prześladowania.
- Módlmy się, by wierzący przebywający w tym kraju jako ekspatrianci, mogli dalej wzrastać duchowo mimo zniechęcenia, chorób, izolacji i poczucia stałego zagrożenia.