Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Jemen

Jemen

Jemen ma za sobą burzliwą historię wojen i podbojów. Szacuje się, że w całym kraju żyje kilka tysięcy chrześcijan. Większość z nich to emigranci (osoby przybyłe z Zachodu, południowej i wschodniej Azji oraz krajów arabskich) lub uchodźcy (głównie z Etiopii). Istnieje nieliczna grupa konwertytów z islamu. W Adenie funkcjonuje kilka kościołów, jednak na północy kraju budynki kościelne nie mogą istnieć.

Konstytucja Jemenu stwierdza, że islam jest religią państwową, a szariat jest źródłem wszelkiego prawa. Nawracanie muzułmanów jest zabronione. Jeżeli ekspatrianci nie prowadzą ewangelizacji, to jemeńskie władze nie wtrącają się w praktykowanie przez nich wiary. Obywatele Jemenu nie mają prawa do konwersji na chrześcijaństwo (i inne religie). Za stwierdzone odstępstwo od islamu mogą zostać ukarani śmiercią. Chrześcijanie nawróceni z islamu są także zagrożeni przez islamskich ekstremistów.

Prośby modlitewne

  • Módlmy się o większą wolność dla wierzących, by zachęcali innych do pójścia za Chrystusem i byli sprawcami przemian kulturowych.
  • Módlmy się za rodziny nawróconych muzułmanów, gdyż to właśnie z ich strony spotykają chrześcijan najgorsze prześladowania.
  • Módlmy się, by wierzący przebywający w tym kraju jako ekspatrianci, mogli dalej wzrastać duchowo mimo  zniechęcenia, chorób, izolacji i poczucia stałego zagrożenia.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Jemen
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się