Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Jordania

Jordania

Przez długi okres swej nowożytnej historii (lata 1952-99) Jordania była rządzona przez króla Husajna I, który utrzymywał dobre relacje z najważniejszych światowymi potęgami i podpisał oficjalny traktat pokojowy z Izraelem. Największym problemem współczesnej Jordanii jest wciąż trwający konflikt polityczny między ludnością miejscową a napływowymi Palestyńczykami, którzy stanowią około 60% ludności tego kraju. Także obecne niepokoje na Bliskim Wschodzie skutkują napływem ogromnej fali uchodźców oraz zawirowaniami gospodarki tego kraju.

Islam jest w Jordanii religią państwową, jednak jej konstytucja zakazuje dyskryminacji i promuje swobodne wyznawanie przekonań religijnych i praktykowanie wiary. Kościół jest widoczny w sferze publicznej i cieszy się względną wolnością. Pod pewną presją znajdują się jednak kościoły ewangeliczne. Jordania jest obszarem działania i bazą wypadową wielu chrześcijańskich misji. Działalność chrześcijańska na Bliskim Wschodzie byłaby mocno upośledzona w razie ograniczenia wolności religijnej w tym kraju. Dla części nawróconych chrześcijan życie w Jordanii jest trudne z powodu presji ze strony rodziny, współpracowników i społeczeństwa. Niektórzy z nich udają się z tego powodu na emigrację.

Prośby modlitewne

  • Módlmy się za chrześcijan, którzy zmagają się z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą życie w ograniczeniach nakładanych przez islamskie prawo.
  • Módlmy się o wolność do głoszenia Ewangelii i wolność dla wyznawców Jezusa, aby mogli pozostać w Jordanii.
  • Prośmy Boga, by powoływał w Jordanii chrześcijańskich pracowników, by kontynuowali Jego pracę w tym kraju (Mt 9,36-38).

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Jordania
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się