Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Kolumbia

Kolumbia

Kolumbia jest krajem pustoszonym przez brutalną działalność marksistowskich partyzantek, karteli narkotykowych i prawicowych organizacji paramilitarnych. Mimo różnych działań podejmowanych przez władze kraj ten nadal jest niestabilny i niebezpieczny. Wydaje się, że po sukcesach władz w walce z kartelami narkotykowymi, zarówno lewicowi partyzanci jak i prawicowe grupy paramilitarne ostatecznie porzuciły swoje ideologiczne programy i przekształciły się w gangi czerpiące korzyści z handlu kokainą i porwań. Ci, którzy się im narażają, stają się celem ataków.

Mimo panoszących się w kraju przestępczości, bezprawia, terroru i zbrodni, kolumbijski Kościół stale się rozwija. Konstytucja z 1991 r. przyznała większą swobodę mniejszościom etnicznym i religijnym. W 1933 roku liczba ewangelicznych chrześcijan wynosiła tylko 15 000. W 2010 r. było ich już 3,5 miliona. Liczbę charyzmatyków ocenia się na 18 procent populacji. Akcje ewangelizacyjne organizowane lokalnie i na skalę krajową zaowocowały znacznym wzrostem liczby kościołów i wierzących.

Prośby modlitewne

  • Módlmy się za wszystkich, którzy ucierpieli z powodu przemocy w tym kraju, aby Pan zaspokoił ich potrzeby i by w Nim znaleźli nadzieję i odnowę.
  • Módlmy się, aby partyzanci z ugrupowań marksistowskich poznali Boga, ujrzawszy Jego miłość w chrześcijanach, których prześladują.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Kolumbia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się