Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Korea Północna

Korea Północna

Korea Północna jest uznawana za najbardziej odizolowany kraj na świecie. Po II wojnie światowej, pod naciskiem ze strony władz radzieckich, Korea została podzielona na część północną i południową. W 1948 roku w części północnej władzę przejął reżim komunistyczny. W 1950 r. Korea Północna zaatakowała południe dając początek tzw. wojnie koreańskiej, zakończonej rozejmem w roku 1953. Linia demarkacyjna między obu Koreami jest strzeżona przez potężne siły wojskowe i należy do najbardziej szczelnych granic na świecie. Władze Korei Północnej są jednym z najbardziej represyjnych reżimów na świecie. Ideologią państwową jest dżucze, czyli „samodzielność" polityczna, ekonomiczna, ideologiczna i militarna.

Rzeczywista liczba chrześcijan w Korei Północnej nie jest znana. Jedyną dozwoloną religią jest kult zmarłego przywódcy Kim Ir Sena, który jest nierozerwalnie związany z dżucze. Wszystkie inne religie są surowo tępione. Prześladowania pochłonęły życie setek tysięcy chrześcijan. Obecnie około 100 000 wierzących znajduje się w więzieniach lub obozach pracy.

Po dekadach złego zarządzania gospodarką i niewłaściwego lokowania zasobów, od połowy lat ’90 kraj ten cierpi na stałe niedobory żywności. Wyżywienie mieszkańców Korei Północnej jest w dużej mierze uzależnione od pomocy międzynarodowej. Historia inicjowanych przez Koreę Północną regionalnych konfliktów wojskowych, szybki rozwój dziedzin związanych z wojskowością, inwestowanie w budowę broni dalekiego zasięgu, a także budowa broni masowego rażenia i potężnych konwencjonalnych sił zbrojnych stanowią źródło poważnych obaw dla wspólnoty międzynarodowej.

Władze Korei Północnej czują się coraz bardziej zagrożone z powodu permanentnych problemów gospodarczych i społecznych oraz presji międzynarodowej. Według wywiadu USA Kim Dzong Un jest „wybuchowym młodym człowiekiem, mającym skłonności sadystyczne, który może okazać się jeszcze bardziej nieprzewidywalny niż jego zmarły ojciec”.

Prośby modlitewne

  • Módlmy się o wytrwałość dla północnokoreańskich chrześcijan.
  • Módlmy się za przywódcę tego kraju i jego współpracowników, aby Duch Święty doprowadził ich do pokuty i wiary w Jezusa.
  • Módlmy się, aby w wyznaczonym przez Boga czasie nastąpił przełomowy moment, który przyniesie wolność i odnowę do Korei Północnej.
  • Módlmy się o bezpieczeństwo dla ukrywających się w Chinach uciekinierów z Korei Północnej, którzy są tropieni przez północnokoreańskich i chińskich agentów.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Korea Północna
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się