Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Maroko

Maroko

W 1956 r. Maroko uniezależniło się od Francji i Hiszpanii. Król Hassan II i jego syn Muhammad VI wprowadzili w kraju umiarkowane reformy demokratyczne, zachowując głos decydujący w wielu sprawach. Jednak po 2010 r. polityka wewnętrzna uległa zaostrzeniu wskutek nacisków radykalnych środowisk muzułmańskich.

Religią państwową Maroka jest sunnicki islam. Obecność chrześcijan i Żydów jest tolerowana. Mówienie o Chrystusie i zapraszanie przyjaciół do domu na dyskusję jest legalne, ale władze uważnie monitorują wszelką znaną im działalność chrześcijańską. Rząd nie akceptuje też istnienia rodzimego kościoła marokańskiego.

W 2010 r. deportowano dużą liczbę zagranicznych chrześcijan i zamknięto instytucje o chrześcijańskim charakterze (np. domy dziecka). Miejscowi chrześcijanie są prześladowani i zastraszani przez policję. Niektórzy zostali uwięzieni i oskarżeni o prozelityzm. Media wzbudzają uprzedzenia wobec ewangelii.

Prośby modlitewne

  • Módlmy się, aby wiele kościołów i agencji misyjnych podjęło wyzwanie dotarcia do muzułmanów w Maroku z miłością Chrystusa.
  • Módlmy się, aby ci, którzy szukają Chrystusa mieli sposobność uwierzyć w Niego.
  • Módlmy się o pokój w tym kraju.
  • Módlmy się za przywódców Maroka, aby rządzili nim mądrze i podejmowali dobre decyzje.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Maroko
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się