Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół (IDOP – International Day of Prayer for the Persecuted Church) jest to dzień globalnego wstawiania się u Boga za chrześcijanami prześladowanymi na całym świecie. Jego zasadniczym celem, oprócz modlitwy wstawienniczej, jest pobudzenie do działań na rzecz ofiar prześladowań. W tym dniu chrześcijanie na całym świecie są też zachęcani do modlitwy za prześladowców i za narody, w których prześladowania są wywoływane.

Bóg zaprasza nas do przedstawiania Mu naszych próśb oraz do wytrwałości w modlitwie. Prześladowani chrześcijanie często proszą właśnie o modlitwę, by mogli wytrwać w wierze. W wielu przypadkach możemy tylko się modlić, a jest to przecież najmniejsza rzecz, jaką możemy zrobić. IDOP ma też służyć jako zachęta do stałej modlitwy za prześladowanych chrześcijan i ciągłego zaangażowania w ich sprawę.

Pierwszy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół odbył się w 1997 dzięki staraniom Światowej Społeczności Ewangelicznej (WEF – World Evengelical Fellowship), we współpracy z różnymi kościołami i organizacjami. Wzięło w nim wtedy udział około 7000 kościołów. Od tego czasu IDOP stał się największą inicjatywą modlitewną tego typu na świecie.

Zachęcamy Cię do pobrania materiałów pomocnych do przygotowania spotkania poświęconego modlitwie za prześladowanych chrześcijan.

 

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Międzynarodowy Dzień Modlitwy
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się