Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Pakistan

Pakistan

Pakistan powstał w 1947 roku jako muzułmańska część Indii Brytyjskich. W 1971 r. odłączyła się w wyniku wojny domowej wschodnia część Pakistanu, tworząc państwo Bangladesz. W swej nowożytnej historii Pakistan wielokrotnie znajdował się pod rządami wojskowych, którzy usuwali rządy wyłonione w wyborach.

Pakistan jest państwem islamskim. Większość jego mieszkańców to sunnici. Kolejne rządy podejmowały działania prowadzące do stopniowej islamizacji systemu prawnego, podatkowego i życia publicznego, a zatem i  dyskryminacji wszystkich mniejszości religijnych. Coraz częściej w różnych miejscach jest wymuszane stosowanie prawa szariatu mimo jego niezgodności z konstytucją.

Prawo gwarantuje mniejszościom wyznaniowym pewien stopień wolności religijnej. Jednak ich członkowie muszą praktykować swoją wiarę ostrożnie z powodu presji i zagrożenia ze strony muzułmanów, zwłaszcza islamistycznych bojówek. Chrześcijanie w Pakistanie są regularnie pozbawiani pracy i szykanowani przez swoich pracodawców i współpracowników. Często stają też w obliczu utraty mienia, uwięzienia, tortur a nawet śmierci.

Wielu pakistańskich chrześcijan zostało niesłusznie oskarżonych na mocy prawa przeciw bluźnierstwu, grożącego dożywotnim uwięzieniem lub śmiercią w przypadku oskarżenia o bluźnierstwa przeciwko Koranowi, islamowi lub Mahometowi. W takich przypadkach rozprawy odbywają się często w obecności islamskich radykałów wywierających presję na sąd.

Prośby modlitewne

  • Módlmy się za osoby uwięzione z powodu wiary w Jezusa, aby mogły doświadczać obecności Boga i wzrastać w swej wierze.
  • Módlmy się za chrześcijan w Pakistanie, aby mogli odważnie składać świadectwo o Chrystusie swoim rodakom.
  • Módlmy się o ochronę dla chrześcijan stojących w obliczu zastraszania i przemocy.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Pakistan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się