Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Pomoc dla chrześcijańskich uchodźców w Burkina Faso

W wyniku działań terrorystów islamistycznych w całym kraju jest niemal 1 mln wewnętrznych uchodźców. Liczba chrześcijan ewangelicznych, którzy w wyniku aktów terroru i prześladowań musieli uciekać ze swoich domów, wzrosła od początku roku dwukrotnie i wynosi obecnie 8800 osób. Mieszkają oni w prymitywnych warunkach i są pozbawieni podstawowych środków do życia. Dzięki hojności polskich darczyńców i wsparciu finansowemu jednej z naszych partnerskich misji, w grudniu i styczniu za niemal 50 tys. dolarów dostarczyliśmy miesięczne wyżywienie i mydło dla ponad 3 tys. chrześcijańskich uchodźców rozlokowanych w różnych rejonach kraju, głównie w miejscowych kościołach i domach chrześcijan.

Tymczasowy "dom" uchodźców

Pandemia koronawirusa drastycznie pogorszyła położenie już nie tylko chrześcijańskich uchodźców, lecz także tych, którzy przyjęli ich do siebie. Zamknięte zostały m.in. punkty sprzedaży przy drogach i bazary, co dla wielu osób stanowiło jedyne źródło utrzymania. Z powodu działań terrorystów zamknięto już wcześniej 109 ośrodków zdrowia, a dalszych 140 miało ograniczone możliwości działania. Utrudniło to jeszcze bardziej dostęp do i tak słabo rozwiniętej opieki medycznej.

Uchodźcy chrześcijańscy muszą korzystać z publicznych latryn, co jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa, było przyczyną szerzenia się cholery. Nie mają też dostępu do bieżącej wody, aby umyć ręce. Bezprzewodowe umywalki, dostępne wyłącznie w stolicy kraju, kosztowały 30 dolarów, zanim wybuchła pandemia. Obecnie ich cena waha się między 300 a 745 dolarów. Brakuje też środków higienicznych i żywności, której ceny również znacząco wzrosły.

W związku z tym w trybie pilnym ze zgromadzonych w Polsce środków przekazaliśmy do Burkina Faso kolejne 10 tys. dolarów na zakup: (1) bezprzewodowych umywalek, mniejszych i bardziej poręcznych niż ta na zdjęciu (udało nam się znaleźć producenta, który wykona je za 10 USD); (2) mydła; i (3) żywności. Potrzeby są jednak wielokrotnie większe. Dlatego gromadzimy środki, aby kontynuować pomoc.

Prosimy, byś przyłączył się do nas w tym dziele. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę przekazaną na ten cel.

Darowizna on-line: Jako cel wpłaty prosimy wybrać z listy rozwijanej: "Burkina Faso".

Dane do wykonania tradycyjnego przelewu krajowego.

Dane do wykonania tradycyjnego przelewu z zagranicy.

W przypadku przelewu tradycyjnego darowizny przeznaczone na ten fundusz prosimy opatrywać dopiskiem:

DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE: Burkina Faso

Zebrane w ramach tego funduszu środki finansowe będą w całości przeznaczone na udzielenie wsparcia chrześcijanom, którzy padli ofiarą prześladowań.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z nami.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Pilna pomoc dla Burkina Faso
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się