Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Pomoc dla chrześcijańskich uchodźców w Burkina Faso

Sytuacja w Burkina Faso pogarsza się nieprzerwanie od 2016 roku, jednak do niedawna ataki terrorystyczne, przeprowadzane przez grupy islamskich bojowników z Al-Ka’idy Islamskiego Maghrebu, dotyczyły przygranicznego pasa, miały charakter wyrywkowy i dotykały ogółu mieszkańców – muzułmanów, animistów i chrześcijan. Jednak od wiosny tego roku celem tych ataków stali się głównie chrześcijanie. Stanowią oni łącznie 20% z 18 milionowej populacji Burkina Faso. Ich obecność, choć tak niewielka, zawsze była i jest widoczna. Mieszkańcy wiosek, zapytani, z łatwością mogą wskazać „tych innych”, „nasara” – chrześcijan.

Owocem agresji skierowanej obecnie przeciw chrześcijanom na północy Burkina Faso są liczne zniszczone kościoły, zagrabione mienie, spalone i złupione budynki, zniszczone uprawy oraz tysiące ludzi, pozbawionych środków do życia, którzy schronili się w bezpieczniejszych regionach kraju. Rozpoczęliśmy już przekazywanie środków finansowych naszym współpracownikom w Burkina Faso na pilny zakup żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla grup chrześcijańskich uchodźców, chroniących się w stolicy kraju, Wagadugu, oraz kilku innych miastach odległych od niej o około 100-400 km.

Ta pierwsza akcja doraźnej pomocy obejmie łącznie w tym roku 3144 osoby. Prosimy, byś przyłączył się do nas w tym dziele. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę przekazaną na ten cel.

Darowizna on-line: Jako cel wpłaty prosimy wybrać z listy rozwijanej: "Burkina Faso".

Dane do wykonania tradycyjnego przelewu krajowego.

Dane do wykonania tradycyjnego przelewu z zagranicy.

W przypadku przelewu tradycyjnego darowizny przeznaczone na ten fundusz prosimy opatrywać dopiskiem:

DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE: Burkina Faso

Zebrane w ramach tego funduszu środki finansowe będą w całości przeznaczone na udzielenie wsparcia chrześcijanom, którzy padli ofiarą prześladowań.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z nami.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Pilna pomoc dla Burkina Faso
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się