Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Nampak Kumzwam pochodzi z nigeryjskiego stanu Plateau. W 2002 roku był świadkiem, jak islamiści zamordowali całą jego rodzinę. Miał wtedy siedem lat. Po twarzy Nanpaka nadal spływają łzy, gdy wspomina tamte wydarzenia, które pochłonęły jego rodziców, brata i siostrę, pozostawiając go samego na tym okrutnym świecie. Jedyną pociechą dla niego jest Słowo Boże.

Yang, uciekinierka z Korei PółnocnejYang jest północnokoreańską chrześcijanką mieszkającą obecnie w Korei Płd. Wciąż nosi ona na sobie fizyczne i emocjonalne blizny pozostałe po życiu w Korei Płn. i ucieczce do Chin. Koreanki z Północy usiłujące uciec ze swojego kraju są szczególnie zagrożone. Żerują na nich handlarze ludźmi, którzy sprzedają je Chińczykom na żony lub jako prostytutki.  Jednak życie w Korei Płn. jest tak potworne, że kobiety takie jak Yang są gotowe podjąć ryzyko.

Rebeka Zakaria, Ratna Rangun i Eti Pangesti – katechetki z Indonezji

Dr Rebeka Zakaria, Ratna Rangun i Eti Pangesti – katechetki z Indonezji, zostały skazane we wrześniu 2005 r. na karę 3 lat więzienia i grzywnę za to, że pozwalały muzułmańskim dzieciom uczęszczać do chrześcijańskiej szkółki niedzielnej. Zajęcia były prowadzone zgodnie z prawem, uczestniczyły w nich głównie dzieci z rodzin chrześcijańskich, a dzieci z rodzin muzułmańskich były przyjmowane jedynie za zgodą ich rodziców. W wyniku międzynarodowej presji wywieranej na władze kraju katechetki zostały one zwolnione 8 czerwca 2007 r.

Jeremiah Logara nie zna słowa rezygnacja, tylko determinacja. Żołnierze muzułmańscy aresztowali sześciu chłopców z jego kościoła i fałszywie oskarżyli ich o szpiegostwo. Gdy jako ich pastor Jeremiah starał się wyjaśnić, że chłopcy są chrześcijanami, a nie szpiegami, żołnierze postanowili aresztować również jego.

Przywódca muzułmański był zaszokowany tym, co zobaczył. Chrześcijański ewangelista „Andrzej” siedział w jego jadalni i jadł posiłek z jego rodziną. Zdumienie było tym większe, że wyznaczył on ostatnio dużą nagrodę za zabicie tego właśnie chrześcijanina. Teraz jednak „Andrzej” jest w jego domu i mówi jego bliskim o Jezusie. – Co się tu dzieje? – wrzasnął. – Co ten niewierny wróg Allacha robi w moim domu?

Złowieszcza czerwona pieczęć u dołu kartki nosiła insygnia Komitetu Rejonowego Partii Komunistycznej. Dla miejscowych laotańskich chrześcijan słowa na dokumencie były jeszcze bardziej przerażające.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Prześladowani Świadectwa
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się