Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Lacheng Ren

Lacheng Ren

Kraj: CHINY

Aresztowany: grudzień 2012 r.

Wyrok: 5 lat więzienia

Lacheng Ren, chrześcijanin wspierający finansowo nową księgarnię chrześcijańską Enyu w Taiyuanie oraz Wenxi Li, pracownik księgarni chrześcijańskiej w Pekinie, zostali aresztowani i skazani na pobyt w więzieniu za swoje zaangażowanie w działalność księgarni Enyu w Taiyuanie. 17 czerwca 2013 r. Lacheng Ren został skazany na pięć lat więzienia przez sąd w regionie Xiaodian w środkowych Chinach, natomiast Wenxi Li otrzymał wyrok dwóch lat pozbawienia wolności.

W 2012 r. Wenxi Li pojechał do prowincji Shanxi, by pomóc tamtejszym chrześcijanom w otwarciu księgarni Enyu w mieście Taiyuan. Lecz policja przeprowadziła nalot na tę księgarnię i skonfiskowała setki książek, jakie Wenxi przywiózł ze sobą z Pekinu. Według South China Morning Post jeden z funkcjonariuszy miał krzyknąć do Wenxiego i jego współpracowników: „Nie ważcie się tutaj wprowadzać kultury chrześcijańskiej. To jest nasz teren”.

19 grudnia 2012 r. Wenxi został wezwany na posterunek policji, by odebrać książki o łącznej wartości 6 tys. dolarów, które policja skonfiskowała. Kiedy jednak tam dotarł, został natychmiast aresztowany i wysłany do więzienia. Niedługo po aresztowaniu Wenxiego, w ramach najwyraźniej skoordynowanych działań, Lancheng Ren został aresztowany w swoim domu.

Adres:

Lacheng Ren

2nd Detention Center
Xiaodian District,
Beige Town
Taiyuan City
Shanxi Province
China

Wyślij kartkę z pozdrowieniami do Lachenga Rena (plik do wydrukowania).

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Prześladowani Więźniowie Lacheng Ren
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się