Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Jurij Pak

Jurij Pak

Kraj: KAZACHSTAN

Aresztowany: październik 2016 r.

Wyrok: 2 lata więzienia

Jurij Pak, nauczyciel w liceum i lider jednego z kościołów w Kazachstanie, został skazany na dwa lata więzienia na podstawie oskarżenia o zgłoszenie fałszywego alarmu bombowego.

14 kwietnia 2015 r. ktoś (zapewne jeden z uczniów, bo Jurij zostawił swój telefon w klasie) użył jego komórki i dla żartu zadzwonił na numer alarmowy. Z nagrania wiadomo, że połączenie trwało sześć sekund. Jednak władze oskarżyły Jurija, że złożył fałszywe zawiadomienie o podłożeniu bomby i aresztowały go. W czasie procesu jako „dowodu” przeciwko niemu użyto dwuminutowego nagrania głosu mężczyzny, wyraźnie pijanego i używającego żargonu więziennego. Powołani na świadków eksperci stwierdzili, że głos dzwoniącego nie odpowiada głosowi Jurija. Ponadto dzwoniący wspomniał o tym, że spędził dziesięć lat w więzieniu i jest zły na policję, lecz Jurij nigdy nie był w więzieniu.

Uczniowie Jurija przyszli na rozprawę 3 października 2016 r. aby okazać mu wsparcie. Wstawił się za nim również jego pastor. Miejscowe media donosiły o sfingowanym procesie. Według wielu obserwatorów wyrok skazujący zapadł najwyraźniej w zemście za zaangażowanie Jurija w kościele.

Kościół, w którym Jurij jest jednym z liderów, prowadzi nabożeństwa nie tylko w języku rosyjskim, lecz także kazachskim, co w Kazachstanie, zamieszkiwanym w większości przez muzułmanów, jest postrzegane jako próba nawracania wyznawców islamu.

Jurij ma żonę i dwoje dzieci. Listy do niego prosimy wysyłać na podany niżej adres.

Jurij Pak

Colony AK-159/18, 5 otryad
Karabas, 100110
Karaganda region
KAZACHSTAN

Wyślij kartkę z pozdrowieniami do Jurija Paka (plik do wydrukowania).

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Prześladowani Więźniowie Jurij Pak