Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Zhao Weiliang

Zhao Weiliang

Kraj: CHINY

Aresztowany: czerwiec 2014 r.

Wyrok: 4 lata więzienia

Zhao Weiliang został skazany na 4 lata więzienia po tym, jak 25 czerwca 2014 r. chińscy funkcjonariusze przeprowadzili nalot na próbę chóru w wiosce Sanwuqi w mieście Heze w prowincji Shandong. Podczas gdy chrześcijanie ćwiczyli śpiew hymnów w fabryce, której właścicielem był jeden z członków kościoła, do środka wtargnęło ok. 50 tajniaków i umundurowanych policjantów. Aresztowano 22 wiernych, w tym kobietę w ciąży i czworo dzieci.

Zhao przewieziono z posterunku policji do hotelu, gdzie pijany kapitan ubliżał mu i traktował go brutalnie. Powiedziano mu: „Będziesz mógł wrócić do domu, jeśli przyznasz, że jesteś członkiem sekty…”. Zhao odmówił.

Dzieci, ich rodzice i kobieta w ciąży zostali natychmiast uwolnieni. Pozostali wierni zostali zwolnieni za kaucją 23 lipca 2014 r., natomiast Zhao i Cheng Hongpeng pozostali w areszcie.

27 maja 2015 r. Zhao został skazany na 4 lata więzienia pod zarzutem wykorzystywania sekty do podważania systemu prawnego. Jednak według naszych partnerów kościół, do którego należy Zhao (Total Scope Church), opiera się Biblii i kieruje się naukami Chrystusa, i nie jest żadną sektą.

Zhao ma żonę, Liu Cuiping i dwoje małych dzieci. Opiekował się również swoimi starymi rodzicami. W prowadzeniu niewielkiego gospodarstwa rolnego jego żonie pomagają obecnie pozostali członkowie kościoła.

Adres:

Zhao Weiliang

Heze City Detention Center
No. 168 Changjiang Xilou
Cao county, Heze city
Shandong province
274031
CHINY

Wyślij kartkę z pozdrowieniami do Zhao Weilianga (plik do wydrukowania).

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Prześladowani Więźniowie Zhao Weiliang
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się