Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Mussie Ezaz

MussieEzaz

Kraj: ERYTREA

Aresztowany: wrzesień 2007 r.

Wyrok: nieznany

Mussie Ezaz został aresztowany we wrześniu 2007 r., ponieważ władzom Erytrei nie podobała się jego służba wśród młodzieży w Kościele Kale Hiwot (Słowo Życia). Wcześniej przez 14 lat posługiwał jako ewangelista. Inni wierzący opisywali go jako serdecznego, wspaniałomyślnego i utalentowanego lidera.

Mussie został przewieziony do małego wiejskiego więzienia, nadzorowanego przez młodych żołnierzy. Udało mu się stamtąd uciec i przy pomocy innych chrześcijan usiłował wyjechać z kraju. Zadzwonił do rodziny, aby się pożegnać, po czym skierował się w stronę granicy. Gdy dotarł do oddalonego o 100 km przygranicznego miasteczka Adi Kaih, zadzwonił ponownie do rodziny, aby powiedzieć swoim bliskim, że udało mu się opuścić Erytreę. Jednak niedługo później został wykryty i aresztowany. Zaraz potem władze aresztowały też wielu innych chrześcijan, w tym pastora Oqbamichela (który również jest wciąż w więzieniu), ponieważ Mussie zadzwonił do niego w trakcie swojej ucieczki.

Przez długi okres po aresztowaniu Mussiego jego rodzina nie wiedziała, gdzie przebywa ani też nie miała żadnych informacji o stanie jego zdrowia. Erytrejscy chrześcijanie obawiali się, że został zabity lub umieszczony w więziennej izolatce gdzieś w głębi pustyni. Z ostatnich doniesień wynika, że Mussie przebywa w pilnie strzeżonym areszcie o podwyższonym rygorze (Wenjel Mermera) w stolicy Erytrei Asmarze. Wielu innych pastorów i przywódców kościoła było tam więzionych, niektórzy ponad 10 lat. Podobnie jak w przypadku innych chrześcijan więzionych w Erytrei Mussiemu nigdy nie przedstawiono żadnych zarzutów ani nie postawiono go przed sądem. Jego rodzina nie wie, czy kiedykolwiek zostanie zwolniony. Mussie ma żonę i troje dzieci, które czekają na jego powrót do domu.

Adres:

Mussie Ezaz

Wengel Mermera
Asmara
ERYTREA

W związku z tym, że poczta nie przyjmuje obecnie listów do Erytrei, osoby, które chciałyby wysłać pozdrowienia do więzionych tam chrześcijan, mogą je przesłać na adres GPCh:

Głos Prześladowanych Chrześcijan, skr. poczt. 26, 43-430 Skoczów.

Wyślemy te pozdrowienia w najbliższym możliwym terminie, gdy ten kraj się otworzy.

Wyślij kartkę z pozdrowieniami do Mussiego Ezaza (plik do wydrukowania).

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Prześladowani Więźniowie Mussie Ezaz
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się