Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Zhang Shaojie

Yang Hua

Kraj: CHINY

Aresztowany: listopad 2013 r.

Wyrok: 12 lat więzienia

Pastor Zhang Shaojie z kościoła w powiecie Nanle w prowincji Henan odbywa wyrok 12 lat więzienia za „organizację zgromadzenia w celu zakłócenia porządku publicznego”, jak również na podstawie fałszywych zarzutówo oszustwo.

Został zatrzymany 16 listopada 2013 r. podczas umówionego wcześniej na prośbę władz spotkania w jego kościele. Zhang pełnił wtedy funkcję przewodniczącego miejscowej Rady Chrześcijan Chin i Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii, oficjalnie uznawanego w Chinach kościoła protestanckiego.

W tym samym okresie w ciągu kilku dni władze aresztowały również ponad 20 wiernych z jego kościoła. Za powód podjęcia tych działań podano spór o ziemię, jaki toczył się między władzami powiatu Nanle a kościołem. Córka Zhanga razem z mężem i niemowlęciem uciekli z tego rejonu, aby uniknąć aresztowania. Powiedziała ona potem organizacji ChinaAid, że otrzymała ponad 10 telefonów z pogróżkami. Dzwoniący grozili jej, że zniszczą całą jej rodzinę, jeśli nadal będzie mówić o sytuacji w swoim kościele.

Ostatecznie 4 lipca 2014 r. Zhang został skazany na 12 lat więzienia. W sierpniu tego samego roku jego apelacja została odrzucona. W chwili aresztowania miał 49 lat.

Aby uniknąć posądzenia o prześladowania na tle religijnym, komunistyczne władze Chin bardzo często skazują chrześcijan na wyroki więzienia na podstawie sfabrykowanych oskarżeń dotyczących spraw ekonomicznych lub politycznych.

Adres:

Zhang Shaojie

Mailbox #841 sub-box for education #2 East Main St.
Correction Enforcement Division, Xinmi City
Zhengzhou City Henan Province
CHINY, 452370

Wyślij kartkę z pozdrowieniami do Zhanga Shaojie (plik do wydrukowania). Zwracamy uwagę na zmianę adresu. Aktualny adres jest podany powyżej.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Prześladowani Więźniowie Zhang Shaojie
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się