Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

John Cao

John Cao

Kraj: CHINY

Aresztowany: marzec 2017 r.

Wyrok: 7 lat więzienia

John Cao (Cao San-Qiang), chiński pastor znany ze swojej służby wśród ubogiej ludności w Myanmarze, został aresztowany przez chińską policję 5 marca 2017 r. Władze oskarżyły go o „organizowanie nielegalnego przekraczania granicy” i rok później skazały go na siedem lat więzienia.

Pastor Cao (58 l) jest żonaty z obywatelką Stanów Zjednoczonych i od wielu lat zamieszkiwał w Północnej Karolinie. Obecnie jest przetrzymany w więzieniu w Menglian. Pastor Cao przekraczał granicę między Chinami i Myanmarem przez trzy lata bez żadnych przeszkód i za wiedzą chińskich urzędników. W stanie Wa na północy Myanmaru pomagał w budowie 16 szkół dla 2 tys. dzieci z ubogich rodzin. Wspierał również projekty edukacyjne, których celem była walka z ubóstwem wśród grup mniejszościowych.

Eksperci uważają, że jego aresztowanie i wyrok skazujący wynikają z działań chińskiej partii i komunistycznej, dążącej do przejęcia kontroli nad ruchem kościołów domowych Pastor Cao został chrześcijaninem w wieku dwudziestu kilku lat. Po poślubieniu obywatelki amerykańskiej uczęszczał do seminarium i osiedlił się w Stanach Zjednoczonych. Z czasem odczuł powołanie do pracy misyjnej w swojej ojczyźnie – Chinach. Przez wiele lat zakładał tam szkoły, aż w 2014 r. skupił się na służbie w Myanmarze.

Według syna pastora Cao jego praca misyjna w Myanmarze wiązała się w większym stopniu z działalnością humanitarną niż jego wcześniejsze zaangażowanie w kościołach domowych w Chinach. Módlmy się o pastora Cao, jego żonę Jamie Powell oraz synów Benjamina i Amosa.

Adres:

Cao San-Qiang (John Sanqiang Cao)

Kunming Prison of Yunnan Province
No. 416 Si Wa Lu, Wang Da Qiao
Dongjiao, Panlong District
Kunming City, Yunnan province
CHINY, 650216

Wyślij kartkę z pozdrowieniami do Johna Cao (plik do wydrukowania).

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Prześladowani Więźniowie John Cao
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się