Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Imran Ghafur

Imran Ghafur

Kraj: PAKISTAN

Aresztowany: lipiec 2009 r.

Wyrok: dożywocie

1 lipca 2009 r. pakistańska policja aresztowała Imrana Ghafura w prowincji Pendżab po tym, jak muzułmanie oskarżyli go o spalenie Koranu. Podczas sprzątania sklepu swojego brata Imran przygotował część śmieci do spalenia. Sąsiad Imrana, Haji Liagat, zobaczył, jak Imran palił śmieci i powiadomił innych muzułmanów, że wśród śmieci były kartki Koranu.

Według uzyskanych informacji sąsiad Imrana powiedział okolicznym mieszkańcom, że Imran spalił Koran i że powinien ponieść za to śmierć. Do czasu przyjazdu policji i aresztowania Imran i jego ojciec zostali dotkliwie pobici przez agresywnie zachowujący się tłum muzułmanów. Po aresztowaniu tłum rzucał kamieniami w drzwi posterunku policji, gdzie Imran był przetrzymywany. Rozwścieczeni ludzie wykrzykiwali: „Skazać na śmierć tego, kto bezcześci święty Koran; powiesić go. Chrześcijanie to psy. Imran jest psem”.

2 lipca 2009 roku Imran Ghafur został osadzony w więzieniu, a 11 stycznia 2010 r. skazany na dożywocie i grzywnę 100 tys. rupii (4,5 tys. zł). W marcu 2012 rodzina Imrana opowiedziała o tym, jak spędza on czas w więzieniu. O północy modli się i śpiewa pieśni uwielbienia. Przyłączają się do niego również więźniowie będący muzułmanami i proszą o modlitwę. Imran poświęca też dużo czasu na czytanie Biblii. Pragnie wyjść na wolność, by wykonywać pracę misyjną dla Jezusa. Gdy 26 maja 2011 r. brat Imrana, Naveed, odwiedził go w więzieniu, powiedział mu, że wiele osób modli się za niego i zapytał, co chciałby im przekazać. Imran ze łzami w oczach odparł, że jest wdzięczny za tę pomoc i obiecał, że po wyjściu na wolność osobiście podziękuje za okazaną mu miłość i modlitwy zanoszone za niego przez wielu chrześcijan. Zapewnił, że wykorzysta czas w więzieniu na studiowanie Biblii i powiedział: „Cieszę się, że Pan chce mnie użyć dla swojego Królestwa”.

Adres:

Imran Ghafur

Central Jail of Faisalabad
Faisalabad, Punjab 38001
PAKISTAN

Wyślij kartkę z pozdrowieniami do Imrana Ghafura (plik do wydrukowania).

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Prześladowani Więźniowie Imran Ghafur
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się