Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Mussie Eyob

Mussie Eyob

Kraj: ERYTREA

Aresztowany: listopad 2011 r.

Wyrok: nieznany

Mussie Eyob został chrześcijaninem w 2008 r. W 2011 r., gdy mieszkał w Arabii Saudyjskiej, udał się do meczetu w Dżuddzie, aby porozmawiać z zebranymi tam osobami o chrześcijaństwie. 12 lutego został aresztowany pod zarzutem głoszenia ewangelii muzułmanom i osadzony w saudyjskim więzieniu. Za nawracanie muzułmanów grozi w Arabii Saudyjskiej kara śmierci. Jednak ze względu na protesty organizacji praw człowieka władze saudyjskie zdecydowały się odstąpić od kary śmierci i deportować Mussiego. W listopadzie 2011 r. został odesłany do Erytrei.

Do stolicy Erytrei, Asmary, dotarł na początku listopada 2011 r., po czym dosłownie przepadł bez śladu w rozległym systemie więziennym, w którym od lat przetrzymywanych jest też wielu erytrejskich pastorów i liderów chrześcijańskich. Podobnie jak Mussiemu odmawia się im możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym.

Z racji tego, że Mussie mieszkał za granicą i nie był dobrze znany erytrejskim chrześcijanom, przez długi okres nikt nie wiedział, co się z nim stało. W końcu udało się uzyskać informację, że jest przetrzymywany w więzieniu Me’etr w północno-zachodniej Erytrei. Zostało ono otwarte w 2007 r. w celu osadzania w nim chrześcijan, którzy zostali aresztowani z powodu swojej wiary. W 2009 r. zmarli w nim przynajmniej dwaj erytrejscy chrześcijanie Mogos Hagos Kifl om (37 l) i Mehari Gebreneguse Asgedom (42). Obecnie więźniowie nie są tam traktowani tak brutalnie jak w innych więzieniach, jednak Me’etr znajduje się na terenie suchym, jałowym i nieprzyjaznym, gdzie przez większość roku panuje surowy klimat. W praktyce Me’etr to obóz pracy, w którym więźniowie są zmuszani do uprawy ziemi, co jest niezwykle trudne zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Większość osadzonych przebywa tam od ponad sześciu lat, niektórzy nawet dziesięć lat. Według ostatnich doniesień Mussie jest w stosunkowo dobrym zdrowiu i stara się pomagać chorym i osłabionym.

Adres:

Mussie Eyob

Me’etr Prison
Asmara
ERITREA

Wyślij kartkę z pozdrowieniami do Mussiego Eyoba (plik do wydrukowania).

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Prześladowani Więźniowie Mussie Eyob
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się