Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Zhang Wen Shei

Wang Yi

Kraj: KOREA PÓŁNOCNA

Aresztowany: listopad 2014 r.

Wyrok: 15 lat więzienia

Zhang Wen Shei, znany również ze swojego koreańskiego imienia i tytułu jako diakon Jan, jest obywatelem Chin pochodzenia koreańskiego. Mieszkał on w chińskim mieście Changbai położonym przy granicy z Koreą Północną. Pracował u boku innego Chińczyka koreańskiego pochodzenia pastora Hana Chung-Ryeola, posługując Koreańczykom z Północy, którzy po przekroczeniu granicy docierali do Changbai.

Choć przyjazd do Chin bez specjalnego zezwolenia jest niezgodny z prawem, Koreańczycy z Północy często odwiedzają przygraniczne chińskie miasta, aby zakupić towar, który potem sprzedają w Korei Północnej, zdobyć lekarstwa lub uzyskać inną pomoc, a także prowadzić interesy. Wielu Koreańczyków z Północy zbiera zioła na przygranicznych wzgórzach po stronie północnokoreańskiej, a potem sprzedają je na targu w Changbai i wracają do siebie z zarobionymi pieniędzmi.

Diakon Jang bardzo często gościł u siebie Koreańczyków z Północy przez wiele dni, a nawet tygodni, zanim wracali oni do Korei Północnej. Dawał im ciepłe ubrania, karmił i zaopatrywał w produkty potrzebne po powrocie do Korei Północnej. Uważał, że jako chrześcijanin ma obowiązek gościć przychodniów, odziewać nagich i troszczyć się o chorych. Dzielił się również swoją wiarą w Chrystusa z tymi, którzy pragnęli słuchać.

Wielu Koreańczyków z Północy uwierzyło w głoszone przez diakona Janga przesłanie ewangelii i zostało chrześcijanami. Niektórzy regularnie wracali do jego domu, aby lepiej poznać Biblię. Diakon Jang i pastor Han uczyli ich również, jak dzielić się wiarą ze swoimi bliskimi.

W listopadzie 2014 r. diakon Jang został porwany z terytorium Chin i osadzony w północnokoreańskim więzieniu. Piętnaście miesięcy później pastor Han został podstępnie wywabiony ze swojego domu w Changbai i brutalnie zadźgany przez północnokoreańskich agentów wysłanych specjalnie w tym celu do Chin.

(Historia służby i męczeńskiej śmierci pastora Hana jest przedstawiona w fabularyzowanym dokumencie: Sang-chul: Korea Północna).

Diakon Jang został skazany na 15 lat więzienia za swoją służbę wśród Koreańczyków z Północy. Od chwili jego aresztowania wielu innych więźniów albo spotkało się z nim w więzieniu, albo słyszało o nim.

Zachęcamy do wysłania w jego sprawie listu do przedstawiciela Korei Północnej przy ONZ z prośbą o jego uwolnienie. W liście napisanym w języku angielskim należy posługiwać się chińskim imieniem i nazwiskiem diakona Janga: Zhang Wen Shei. Nasi regionalni współpracownicy doradzają, aby list był krótki i ograniczył się do następującego stwierdzenia:

We request the return of Zhang Wen Shei to China.
(Prosimy o umożliwienie Zhang Wen Shei powrotu do Chin.)

W polu nadawcy wystarczy podać imię i nazwisko oraz kraj. Odradzamy podawanie pełnego adresu pocztowego lub innych danych osobowych. Uwaga: Ponieważ Korea Północna nie należy do międzynarodowego systemu pocztowego, nie można wysyłać listów do Korei Północnej.

Adres Przedstawiciela Korei Północnej przy ONZ:

Ambassador Cho Hyun

Permanent Representative of the Republic of Korea

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

335 E. 45th St., New York, NY 10017
USA

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Prześladowani Więźniowie Zhang Wen Shei
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się