Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Youcef Nadarkhani

Youcef Nadarkhani

Kraj: IRAN

Aresztowany: lipiec 2018 r.

Wyrok: 6 lat więzienia

22 września 2010 r. pastor Youcef Nadarkhani został skazany na śmierć przez sąd irański za odstępstwo od islamu. Wielokrotnie oferowano mu wolność w zamian za wyparcie się wiary w Chrystusa i przejście na islam. Pastor konsekwentnie odmawiał. W wyniku ogromnej presji międzynarodowej został on oczyszczony z zarzutu apostazji i zwolniony z więzienia we wrześniu 2012 r. W walkę o jego uwolnienie włączyliśmy się też aktywnie jako Głos Prześladowanych Chrześcijan, organizując m.in. akcję pisania listów do niego w czasie jego pobytu w więzieniu.

Niestety, jak można się było spodziewać, islamistyczny reżim Iranu nie zapomniał tego upokorzenia i po upływie kilku lat zaczął się mścić. Youcef Nadarkhani był nękany przez służbę bezpieczeństwa. W 2017 r. został skazany na 10 lat więzienia za działanie na szkodę państwa i propagowanie syjonistycznego chrześcijaństwa. Jego apelacja została odrzucona, o czym poinformowano go na piśmie 2 maja 2018 r. Następnie powinien był otrzymać wezwanie do odbycia kary. Zamiast tego w niedzielę rano 22 lipca 2018 r. około dziesięciu policjantów wtargnęło do jego domu i choć nikt z domowników nie stawiał oporu, pastor został pobity, a jego syn porażony paralizatorem. Youcef Nadarkhani został przewieziony do więzienia Evin, gdzie jest przetrzymywany w bardzo ciężkich warunkach.

22 czerwca 2020 roku kara więzienia dla Youcefa Nadarkhaniego została zmniejszona do sześciu lat.

Módlmy się o umocnienie dla niego oraz jego bliskich. Zachęcamy też do napisania do niego listu lub kartki.

Adres

Evin Prison
Saadat Abad
Tehran
Islamic Republic of Iran

Wyślij kartkę z pozdrowieniami do Youcefa Nadarkhaniego (plik do wydrukowania).

Aktualizacja 25.04.2022

Christian Solidarity Worldwide poinformowało, że irański pastor Youcef Nadarkhani przebywający od 2018 r. w więzieniu Evin w Teheranie, otrzymał pięciodniową przepustkę na czas Świąt Wielkanocnych i mógł spędzić ten czas w domu z żoną i dwoma synami.

Źródło: https://www.churchinchains.ie/prisoner-profiles/youcef-nadarkhani/

Irański pastor Youcef Nadarkhani z żoną i dwoma synami

(Zdjęcie: American Center for Law and Justice)

 

 

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Prześladowani Więźniowie Youcef Nadarkhani
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się