Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Fariba Dalir

Fariba DalirKraj: IRAN

Aresztowana: kwiecień 2022 r.

Wyrok: 2 lata

Fariba Dalir została aresztowana w lipcu 2021r. wraz z pięciorgiem innych nowo nawróconych chrześcijan, w tym jej narzeczonym, Soroushem. Po spędzeniu około 50 dni w izolatce, Fariba została przeniesiona do więzienia dla kobiet Qarchak, gdzie więziona była przez kolejne dwa miesiące, zanim została zwolniona za kaucją w listopadzie 2021.

Po wyjściu z aresztu Fariba i Soroush wzięli ślub.

4 grudnia 2021 sąd skazał Faribę na pięć lat więzienia za „działalność przeciwko bezpieczeństwu narodowemu polegającą na założeniu i prowadzeniu ewangelicznego kościoła”. Sorousha i trójkę innych skazano na 10 miesięcy więzienia za członkostwo w kościele. Na szczęście Faribie skrócono wyrok do dwóch lat, a pozostałym wymierzono grzywnę oraz zwolniono z odbywania kary, biorąc pod uwagę czas, jaki wcześniej spędzili w areszcie.

16 kwietnia 2022 Fariba zgłosiła się do okrytego złą sławą teherańskiego więzienia Evin, aby rozpocząć odsiadywanie swojego dwuletniego wyroku. W tym więzieniu częste są przypadki znęcania się nad więźniami przez strażników i innych osadzonych.

Podnieśmy naszymi modlitwami Faribę, która rozpoczęła odbywać karę więzienia. Módlmy się, aby Pan zapewnił jej swoją ochronę i pokrzepienie oraz swoją nieustanną obecność. Pamiętajmy także, aby modlić się za Sorousha podczas tego trudnego czasu rozłąki z żoną, jak i za innych członków rodziny oraz przyjaciół, którzy wspierają Faribę spoza więzienia. Nie zapominajmy również o wielu innych irańskich chrześcijanach, którzy obecnie są więzieni za swoją wiarę w Jezusa.

 
Adres więzienia:
Fariba Dalir
Evin Prison
Saadat Abad, Tehran
Islamic Republic of Iran
 

Wyślij kartkę z pozdrowieniami do Fariby Dalir (plik do wydrukowania).

 

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Prześladowani Więźniowie Fariba Dalir
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się