Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Szkółka niedzielna w pudełku

Głównym wyzwaniem, z jakim mierzą się obecnie chrześcijanie w Chinach, nie jest usuwanie krzyży ani naloty służby bezpieczeństwa na kościoły, lecz zakrojone na szeroką skalę działania chińskiej partii komunistycznej, która postawiła sobie za cel, aby dzieci z rodzin chrześcijańskich nie wyrosły na ludzi wierzących.

Nasza partnerska misja The Voice of the Martyrs z Korei Południowej (VOMK) oraz organizacja China Aid ze Stanów Zjednoczonych dysponują wiarygodnymi raportami z każdej chińskiej prowincji mówiącymi o surowych karach nakładanych na kościoły, które zezwalają dzieciom na naukę religii chrześcijańskiej. Jednak komunistyczne władze Chin nie poprzestają na zakazie uczęszczania do kościoła, obejmującym dzieci i młodzież do 18 roku życia. Równocześnie prowadzą intensywną i kompleksową indoktrynację w szkołach, gdzie zgodnie z obowiązującym programem nauczania chrześcijaństwo przedstawia się jako złą religię. Dzieci przestrzega się, aby nie ufały swoim rodzicom, którzy są chrześcijanami, i zachęca, aby donosiły na wszystkich krewnych, którzy są wyznawcami Chrystusa. Z daniem ekspertów po raz pierwszy w historii Chin już samo wychowywanie własnych dzieci w duchu chrześcijaństwa stało się niemal przestępstwem kryminalnym.

Właśnie dlatego Głos Prześladowanych Chrześcijan włączył się w kampanię „Szkółka niedzielna w pudełku” („Sunday School in a Box”) prowadzoną przez VOMK i China Aid. Celem kampanii jest wyposażenie chińskich rodziców w materiały dydaktyczne służące kształtowaniu wiary u ich dzieci. Zostaną zakupione legalnie dostępne w Chinach produkty takie jak: ilustrowane Biblie dla dzieci, różnorodne pomoce dydaktyczne i kompaktowe odtwarzacze wideo. Zakup tych rzeczy w sklepach detalicznych zwiększy co prawda koszt projektu, ale zarazem znacznie utrudni władzom chińskim ingerencję w jego realizację, gdyż nie ma ku temu podstaw prawnych. Każde tak przygotowane „pudełko” wystarczy do objęcia nauczaniem przeciętnie siedmiorga dzieci. „Pudełka” będą rozprowadzane w rozległej sieci kościołów domowych.

Materiały umieszczane w pudełku „Sunday School in a Box” są dobrane w taki sposób, aby przede wszystkim mogli korzystać z nich rodzice i to niezależnie od posiadanego wykształcenia. Po pierwsze dlatego, że na chińskiej prowincji nie ma zbyt wielu wykształconych katechetów, a w miastach są oni szczególnie nadzorowani przez władze. Po drugie, to właśnie w domu wygrywa się lub przegrywa bitwę o wiarę chrześcijańską w każdym kraju i pokoleniu. Jeżeli więc rodzice, którzy są chrześcijanami w Chinach, nie otrzymają obszernych i praktycznych materiałów, które pomogą im w wychowywaniu dzieci w wierze, to te właśnie dzieci już za kilka lat mogą stać się zdeklarowanymi przeciwnikami kościoła.

Koszt jednego pudełka „Sunday School in a Box” to równowartość 300 zł. Prosimy, byś przyłączył się do nas w tym dziele. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę przekazaną na ten cel.

Darowizna on-line: Jako cel wpłaty prosimy wybrać z listy rozwijanej: "Dzieci w Chinach".

Dane do wykonania tradycyjnego przelewu krajowego.

Dane do wykonania tradycyjnego przelewu z zagranicy.

W przypadku przelewu tradycyjnego darowizny przeznaczone na ten fundusz prosimy opatrywać dopiskiem:

DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE: Dzieci w Chinach

Zebrane w ramach tego funduszu środki finansowe będą w całości przeznaczone na udzielenie wsparcia chrześcijanom, którzy padli ofiarą prześladowań.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z nami.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Szkółka niedzielna w pudełku
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się