Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

AFGANISTAN: Konwertyta zagrożony deportacją z Holandii

Mostafa Nadżafi, nawrócony na chrześcijaństwo Afgańczyk, który uciekł ze swego kraju i ubiega się o azyl w Holandii, jest zagrożony deportacją. Po otrzymaniu odmownej odpowiedzi na swój wniosek o status imigranta, Mostafa był więziony przez cztery miesiące. Obecnie przebywa w obozie imigracyjnym i w każdej chwili grozi mu deportacja. Mostafa otrzymywał też pogróżki od fundamentalistycznych muzułmanów przebywających w tym samym obozie.

Mostafa, były muzułmanin, został chrześcijaninem około dziewięciu miesięcy temu. „Kiedy po raz pierwszy miałem okazję czytać Biblię, zdałem sobie sprawę, że znalazłem odpowiedź na wiele pytań, na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi przez całe moje życie” – powiedział. Przyjęcie Chrystusa wiązało się dla Mostafy z wielkim ryzykiem, gdyż w jego kraju porzucenie islamu jest uważane za przestępstwo karane śmiercią. Na pytanie, co dzieje się z chrześcijanami, którzy wracają do Afganistanu, Mostafa powiedział: „Wszyscy zdają sobie sprawę z ekstremizmu religijnego w Afganistanie. Nawet mój własny ojciec, kiedy dowiedział się, że stałem się chrześcijaninem, powiedział mi: „Zabicie cię jest moim obowiązkiem, to jest mój obowiązek wobec dżihadu”.

Módlmy się, by sprawa Mostafy została jeszcze raz rozpatrzona i aby mógł pozostać w Holandii. Przynośmy w modlitwie także urzędników imigracyjnych, prosząc Pana, aby pomógł im rozpoznać bardzo realne zagrożenia dla nawróconych z islamu i by mogli zaoferować bezpieczeństwo Mostafie i innym chrześcijanom, znajdującym się w podobym położeniu. Niech w czasie swojego pobytu w obozie imigracyjnym Mostafa będzie zachowany od wszelkiego zła. Módlmy się, by jego przywiązanie do Jezusa przyprowadziło innych do wiary chrześcijańskiej.

/Źródło: Mohabat News/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Afganistanu AFGANISTAN: Konwertyta zagrożony deportacją z Holandii
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się