Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

AFGANISTAN: Talibowie zamordowali ojca i jego dwoje dzieci

W sobotę 29 listopada trzech uzbrojonych Talibów wtargnęło do pensjonatu w Kabulu i zamordowało mieszkającego tam chrześcijanina z RPA Wernera Groenewalda, jego dwoje nastoletnich dzieci – syna Jean Pierre'a (17) i córkę Rode (15), oraz dwóch Afgańczyków. Werner Groenewald prowadził niedużą organizację charytatywną Partnership in Academics and Development (PAD).

Dr Hanelle Groenewald, żona i matka zamordowanych, wróciła tego dnia do domu późnym popołudniem z kliniki medycznej, w której pracowała. Podziurawione kulami ciała jej najbliższych wkładano właśnie do ambulansów. Napastnicy podpalili także pensjonat. Ogień strawił cały dobytek jej rodziny i wszystkie rodzinne dokumenty. Jeden z zabitych afgańskich pracowników PAD, którego nazwiska z przyczyn bezpieczeństwa nie można podać, pozostawił żonę i dwoje małych dzieci.

Rzecznik Talibów, Zabiullah Mujahid, przekazał na Twitterze informację, że w siedzibie PAD działała „tajna chrześcijańska grupa misjonarska”. Jednak siostra Hanelle Groenewald, Riana du Plessis zaprzeczyła tej informacji: „Myśleli, że Werner jest misjonarzem, który usiłuje nawracać muzułmanów na chrześcijaństwo, ale tak nie było. Był pracownikiem organizacji charytatywnej i starał się pomagać Afgańczykom. Uczynił wiele dobrego”. Riand du Plessis zapewniła również, że wraz ze swoją rodziną żarliwie modli się za swoją siostrę.

Werner Groenewald był dyrektorem oddzialu PAD w Afganistanie i od 2003 r. mieszkał w tym kraju wraz z rodziną. Wcześniej służył jako pastor w Holenderskim Kościele Reformowanym.

Módlmy się za Hanelle Groenewald, aby Pan pocieszył ją po tej wielkiej stracie i napełnił jej serce nadzieją życia wiecznego. Módlmy się o bezpieczeństwo wszystkich pracowników organizacji charytatywnych w Afganistanie, z których wielu to chrześcijanie.

/Źródło: World Watch Monitor/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Afganistanu AFGANISTAN: Talibowie zamordowali ojca i jego dwoje dzieci
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się