Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

AFGANISTAN: Raport ukazuje tragiczne warunki mniejszości religijnych

Amerykańska Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej (USCIRF) stwierdziła, że chrześcijanie i inne mniejszości religijne w Afganistanie za otwarte wyrażanie swoich przekonań mierzą się „z tragicznymi konsekwencjami, w tym śmiercią, jeśli zostaną odkryte przez Talibów”. Większość afgańskich chrześcijan to nawróceni z islamu, dlatego Talibowie wszystkich chrześcijan uważają za „apostatów”. Odejście od Islamu to przestępstwo karane śmiercią.

Docierające z kraju raporty mówią o Talibach chodzących od drzwi do drzwi w poszukiwaniu amerykańskich sojuszników, byłych pracowników rządowych, działaczy praw człowieka i osób nawróconych na chrześcijaństwo. Po odbieraniu telefonów z groźbami, niektórzy chrześcijanie powyłączali telefony i przenieśli się w utajnione lokalizacje.

Raport USCIRF kończy się wnioskiem: „Podczas gdy warunki wolności religijnej w kraju za czasów poprzedniego rządu były słabe, pod rządami Talibów jeszcze się pogorszyły i stały się tragiczne, a prawdopodobnie będą dalej się pogarszać”.

Pamiętajmy w modlitwach o mieszkańcach Afganistanu pod rządami represyjnego reżimu, prosząc Pana, by pomógł im przejść przez ten pełen lęku czas. Módlmy się, by afgańscy chrześcijanie otrzymali odwagę do silnego trwania w wierze, wykorzystując okazje do wychodzenia z ewangelią Chrystusa do innych ludzi. Niech wierzący, którzy uciekli z Afganistanu w poszukiwaniu bezpieczeństwa, znajdą sposoby, by pozostać w kontakcie ze swoimi krewnymi i przyjaciółmi, którzy nadal przebywają w kraju.

Źródła: USCIRF, International Christian Concern, Christianity Today

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Afganistanu AFGANISTAN: Raport ukazuje tragiczne warunki mniejszości religijnych
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się