Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

AFGANISTAN: Dochodzenie w sprawie śmierci pracowników organizacji pomocowej

6 sierpnia w odległych rejonach Afganistanu dokonano mordu na członkach zespołu okulistów.

Zespół ten, składający się z dwóch afgańskich pomocników i ośmiu pochodzących z zagranicy chrześcijan, pracował dla International Assistance Mission (IAM), chrześcijańskiej organizacji non-profit działającej w Afganistanie od 1966 r. Władze afgańskie prowadzą śledztwo mające ustalić sprawców mordu i kierujące nimi motywy. Według agencji Associated Press rzecznik talibów oznajmił, że zabili oni pracowników misji ponieważ byli szpiegami i „głosili chrześcijaństwo”.

W ostatnich miesiącach różni eksperci wyrażali swoje obawy związane z politycznymi groźbami rzucanymi na afgańskich chrześcijan. Według nich ostatnie ataki mogą tylko pogłębić poczucie zastraszenia wśród chrześcijan mieszkających i pracujących w Afganistanie.

Módlmy się o ochronę dla chrześcijan w Afganistanie. Prośmy Boga, aby udzielił garstce chrześcijan w tym kraju zachęty do wierności i ufności. Módlmy się, aby Pan obrócił tę tragedię ku dobremu (Rz 8,28).

/źródło: World Evangelical Alliance, Compass Direct/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Afganistanu AFGANISTAN: Dochodzenie w sprawie śmierci pracowników organizacji pomocowej
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się