Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

AFGANISTAN: Coraz więcej Afgańczyków przychodzi do Chrystusa

Afganistan, kraj od dawna nękany przez wojny domowe i ciągłe zamachy fundamentalistów muzułmańskich, staje się coraz bardziej otwarty na Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Według Mohabat News „afgańskie władze przyznają, że chrześcijaństwo zyskało szczególne miejsce nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród różnych warstw społecznych. Co więcej kościoły domowe rosną w niesamowitym tempie”. Niezależna strona internetowa szyitów w Iranie zacytowała podobno następującą wypowiedź dobrze poinformowanego afgańskiego urzędnika: „Mamy podstawy, by sądzić, iż w Afganistanie szerzy się chrześcijańska propaganda. Udowodniono też istnienie ponad 10 kościołów, które działają potajemnie w domach mieszkalnych”.

Nowe doniesienia wskazują na to, iż niektórzy członkowie afgańskiego parlamentu przyjęli chrześcijaństwo. Serwis informacyjny Farsi opublikował raport na ten temat, pisząc: „Ewangelizacja i chrześcijańska propaganda docierają do wysokich szczebli, jednak po raz pierwszy mamy do czynienia z sytuacją, w której osoby określające siebie jako przedstawiciele narodu afgańskiego nie tylko stały się 'odstępcami', ale włączyły się w działalność chrześcijańskich służb, aby głosić ewangelię. Tym razem chcą pełnić swoją chrześcijańską służbę względem muzułmanów poprzez parlament”. Muzułmanie stanowią zdecydowaną większość ludności Afganistanu (99,85%). Chrześcijan jest zaledwie około 0,05%. Chociaż istnieje ograniczona wolność praktykowania innych religii, nie ma wolności propagowania innej wiary lub konwersji z islamu.

Dziękujmy Panu za Jego działanie w tym kraju. Prośmy Go, aby dał afgańskim chrześcijanom silną i dojrzałą wiarę wraz z pragnieniem śmiałego dzielenia się ewangelią. Módlmy się, aby Pan nadal działał w sercach ludzi, by nawracali się do Niego. Módlmy się o ochronę dla chrześcijan w Afganistanie.

/źródło: Mohabat News/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Afganistanu AFGANISTAN: Coraz więcej Afgańczyków przychodzi do Chrystusa
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się