Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ALGIERIA: Za kratami z powodu wpisu na Facebooku

Slimane Bouhafs

7 sierpnia w mieście Setif, leżącym w Kabylii, gdzie żyje większość niewielkiej, lecz szybko rosnącej, algierskiej społeczności chrześcijańskiej, stanął przed sądem Slimane Bouhafs (49 l.). Został on aresztowany 31 lipca za umieszczenie na portalu Facebook wpisu o świetle Jezusa, pokonującym „kłamstwo” islamu i jego proroka. Opublikował też zdjęcia, na których islamski terrorysta dokonuje egzekucji cywila. Władza uznaje takie treści za zniewagę islamu, który, zgodnie z algierską konstytucją, jest religią państwową Algierii. Prawo karne przewiduje karę od trzech do pięciu lat więzienia wraz z wysoką grzywną dla każdego, kto dopuści się zniewagi islamu i jego proroka Mahometa.

Wiadomość o skazaniu Slimana była szokiem dla jego rodziny, która otwarcie nazwała proces „cyrkiem”. Jego córka, Afaf, przedstawia ojca jako człowieka, który już od młodości zawsze bronił interesów swojego kraju. Mówi, że wszystkie jego wpisy na Facebooku świadczą o jego oddaniu demokracji i wolności religijnej.

Członkowie rodziny Slimana są głęboko zaniepokojeni, ponieważ mężczyzna jest przewlekle chory i w więzieniu jego stan może się pogorszyć. Córka twierdzi, że ojciec cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów, które zwykle zaostrza się pod wpływem stresu. Przełożony Kościoła Protestanckiego w Algierii mówi, że adwokat skazanego będzie składał apelację od wyroku.

Prośmy Boga, by otoczył opieką Slimana i jego rodzinę, działając w jego imieniu w trakcie całego procesu apelacyjnego. Niech każda z tych osób, łącznie z reprezentującym go adwokatem, doświadczy Bożego pokoju i ochrony, szukając Bożej mądrości i ostatecznie składając w Nim swoje zaufanie odnośnie wyniku. Módlmy się też o zdrowie Slimana, prosząc Najlepszego Lekarza, by obdarzył go potrzebną siłą fizyczną i uzdrowił.

Źródła: World Watch Monitor, Middle East Concern, Premier Radio

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Algierii ALGIERIA: Za kratami z powodu wpisu na Facebooku
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się