Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ALGIERIA: Chrześcijanin w więzieniu zagrożony napaścią

Slimane Bouhafs

Rodzina Slimane’a Bouhafsa martwi się o jego zdrowie, które pogorszyło się na skutek braku opieki medycznej. Bliscy uwięzionego wyrazili także obawy w związku z pogróżkami od współwięźniów, które zaczął niedawno otrzymywać.

49-letni chrześcijanin został aresztowany 31 lipca po tym jak opublikował wpis na Facebooku, w którym miał nazwać islam kłamstwem. Skazano go za to ostatecznie na 3 lata więzienia. Wojowniczo usposobieni muzułmanie grozili Slimane’owi pobiciem w więzieniu, ponieważ sprzeciwiał się poglądom imama, który obrażał publicznie chrześcijan oraz ich wiarę.

„Slimane bronił chrześcijaństwa apelując o większą wolność wyznania oraz wolność słowa, co naraziło go na groźbę napaści ze strony współwięźniów”- mówi analityk z Middle East Concern. Jeden ze współwięźniów, wiedząc o planowanym ataku, ostrzegł strażników, którzy oddzielili Slimane’a od jego niedoszłych napastników.

Módlmy się za Slimane’a, aby w pełni powrócił do zdrowia. Prośmy Pana, by chronił go od wszelkich niebezpieczeństw i położył kres dalszym groźbom, a także wzmocnił jego determinację w wytrwałym bronieniu wiary, która jest dla niego tak cenna. Módlmy się, by Duch Święty działał potężnie w sercach i życiu innych więźniów, jak również funkcjonariuszy więziennych, objawiając im rzeczywistość naszego zmartwychwstałego Pana Jezusa Chrystusa, który pragnie być również ich Zbawicielem.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Algierii ALGIERIA: Chrześcijanin w więzieniu zagrożony napaścią
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się