Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ALGIERIA: Trwa kampania szykanowania chrześcijan

W ostatnich miesiącach zarówno kościoły, jak i indywidualni chrześcijanie doświadczają represji ze strony władz. Ich nasilenie budzi obawy, że są one objawem planowej kampanii przeciwko praktykowaniu chrześcijaństwa.

W trzecim tygodniu grudnia w mieście Szalif aresztowano trzech chrześcijan, którzy przyjechali z innego miasta na spotkanie ze znajomym. Funkcjonariusze policji, którzy także pojawili się na tym spotkaniu, znaleźli przy nich chrześcijańską literaturę. Po przesłuchaniu cała trójka została zwolniona, jednak grozi im oskarżenie o prozelityzm. Miejscowa gazeta, znana ze swej wrogości wobec chrześcijan, opisała zajście jako „udaremnioną próbę ewangelizacji”. Autor artykułu fałszywie oskarżył chrześcijan o przekupywanie młodych muzułmanów i nakłanianie ich do zmiany wyznania pod pozorem działalności humanitarnej.

Z kolei 14 grudnia w mieście Warkala władze przeprowadziły rewizję w budynku miejscowego kościoła, po której nakazały jego liderom „powstrzymanie się od wszelkich czynności religijnych”. Chrześcijanom zarzucono nieautoryzowane wykorzystanie  budynku na potrzeby kultu religijnego oraz nie spełnienie wymogów bezpieczeństwa. Nakazano im zwrócić się o stosowne zezwolenie do ministerstwa ds. spraw religijnych, z zaznaczeniem, że wznowienie sprawowania kultu jest możliwe dopiero trzy miesiące po jego otrzymaniu.

Kilka tygodni wcześniej władze wymusiły też zamknięcie kościoła i chrześcijańskiej księgarni w Ain Turk.

Módlmy się, by pomimo rosnących nacisków ze strony władz, algierscy chrześcijanie trwali przy Panu Jezusie i nadal dzielili się Dobrą Nowiną o zbawieniu ze swymi rodakami.

Źródło: Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Algierii ALGIERIA: Trwa kampania szykanowania chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się