Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ALGIERIA: Ograniczenia dla działalności kościołów

Wiele kościołów protestanckich zostało zamkniętych

Rząd Algierii wprowadza coraz surowsze ograniczenia wobec nieislamskich miejsc kultu. Skutkiem tej polityki w ciągu ostatniego roku większość kościołów powiązanych ze Związkiem Kościołów Protestanckich Algierii (APCA - Algerian Protestant Church Association) została poddana inspekcji w związku z rzekomym naruszaniem przepisów bezpieczeństwa.

W czasie inspekcji żądano przedstawienia licencji dla niemuzułmańskiego miejsca kultu, których rząd nie zaczął jeszcze wydawać. Kilku kościołom nakazano zaprzestanie wszelkiej działalności. 16 października władze zamknęły kościół w wiosce Azaghur, który przeszedł inspekcję w grudniu 2017 r. Jeden z zarzutów wobec niego dotyczył wizyt obcokrajowców.

Z kolei 14 listopada kościół w miejscowości Ait Djemaa otrzymał orzeczenie sądu, stwierdzające, że użytkowany przez chrześcijan budynek przeznaczony jest do zamieszkania lub do użytku handlowego i nie może być wykorzystywany jako  miejsce kultu. APCA zamierza odwołać się od decyzji.

Niech Bóg obdarzy mądrością, wsparciem i przychylnością liderów kościołów z Algierii w obliczu presji ze strony władz oraz sądów. Módlmy się, aby politycy uwiadomili sobie, że chrześcijaństwo nie jest zagrożeniem dla państwa, a wręcz przeciwnie, błogosławieństwem płynącym z pracy chrześcijan na rzecz ich społeczeństwa.

Źródło: Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Algierii ALGIERIA: Ograniczenia dla działalności kościołów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się