Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ALGIERIA: Sąd podtrzymał decyzję o zamknięciu kościoła

Członkowie kościoła w Tizi-Ouzou wieszają banery w proteście przeciw zamknięciu ich miejsca zgromadzeń.

W październiku 2019 r. władze wymusiły zamknięcie miejsc zgromadzeń trzech kościołów, w tym dwóch największych kościołów protestanckich w Algierii: Kościoła Pełnej Ewangelii w Tizi-Ouzou oraz Kościoła Źródło Życia w Makouda. Jako podstawę tych działań przywołano rozporządzenie z 2006 r., które ustanawia obowiązek uzyskania zezwolenia na korzystanie z budynków w nieislamskich celach religijnych.

Od kiedy wydano to rozporządzenie urzędnicy państwowi nie odpowiedzieli na żaden wniosek o wydanie takiego pozwolenia. Powszechną praktyką stało się więc najpierw wynajmowanie budynku, a dopiero później informowanie władz, że jest on używany na cele religijne. Jednak od listopada 2017 r. władze zaczęły egzekwować rozporządzenie, zamykając kilka kościołów.

W reakcji na zamknięcia miejsc zgromadzeń dziesięć kościołów wniosło sprawy do sądów administracyjnych. Kościół Źródło Życia niedawno otrzymał decyzję sądu podtrzymującą nakaz zamknięcia. Członkowie pozostałych zamkniętych kościołów obawiają się, że ten precedens może zapoczątkować podobne decyzje w ich sprawach.

Pamiętajmy w modlitwie o liderach różnych chrześcijańskich wyznań w Algierii, którzy muszą z mądrością stawić czoła tym rosnącym wyzwaniom i zdecydować w jaki sposób kontynuować misję głoszenia Ewangelii.

Źródło: Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Algierii ALGIERIA: Sąd podtrzymał decyzję o zamknięciu kościoła
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się