Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ALGIERIA: Kościoły nadal zamknięte z powodu pandemii

Gdy świat ogarnęła pandemia COVID-19, w wielu krajach zamknięto miejsca kultu, by zapobiec szerzeniu się wirusa. W Algierii, wszystkie miejsca kultu i rozrywki od marca były zamknięte, ale w sierpniu władze postanowiły stopniowo otwierać różne ośrodki religijne, zaczynając od dużych meczetów składających się z ponad tysiąca wiernych.

27 października władze prowincji Tizi Ouzou, gdzie mieszka większość algierskich chrześcijan, zrobiły listę 183 meczetów, dając im pozwolenie na ponowne otwarcie. Niektóre z tych meczetów mają mniej niż pierwotnie ustalone tysiąc wiernych. Nie było też żadnej wzmianki o ponownym otwarciu jakiegokolwiek kościoła, w tym 25 kościołów zrzeszonych w Eglise Protestante d'Algerie (EPA), organizacji parasolowej kościołów protestanckich.

Przez ostatnie trzy lata, władze w Algierii prowadzą kampanię przeciwko kościołom EPA, której skutkiem było przymusowe zamknięcie 13 z nich; pozostałym zakazano wszelkich czynności religijnych. Istnieją obawy, że zamknięcia z powodu pandemii mogą służyć jako narzędzie tej kampanii, przez co wszystkie kościoły w kraju pozostaną zamknięte na czas nieokreślony.

Pamiętajmy o naszej chrześcijańskiej rodzinie w Algierii, która wciąż trwa i niesie świadectwo Bożej miłości pośród nasilających się prześladowań. Módlmy się, by algierskie władze traktowały jednakowo wszystkich obywateli, pozwalając na ponowne otwarcie zamkniętych kościołów. Niech algierscy liderzy chrześcijańscy będą napełnieni Bożą mądrością i pokojem, gdy mierzą się z tą trudną sytuacją, mając pewność, że ostatecznie nic nie powstrzyma rozwoju Bożego Królestwa. W końcu, niech urzędnicy odpowiedzialni za zamykanie kościołów odpowiedzą pozytywnie na przekonywanie Ducha Świętego, aby i oni doświadczyli wybaczenia i nowego życia darowanego im przez Jezusa Chrystusa.

Źródło: Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Algierii ALGIERIA: Kościoły nadal zamknięte z powodu pandemii
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się