Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ALGIERIA: Pięć lat więzienia za udostępnienie rysunku

Podczas przeglądania postów w mediach społecznościowych niewielu myśli o prawnych konsekwencjach ich udostępniania. W 2018 roku Hamid (nazwisko utajnione ze względów bezpieczeństwa) udostępnił otrzymany na Facebook'u rysunek. Wtedy policja skontaktowała się z nim w tej sprawie, ale nie podjęto żadnych kroków. Aż trzy lata później funkcjonariusze ponownie zapukali do jego drzwi, a już następnego dnia, 43-letni hodowca drobiu został skazany na pięć lat więzienia za rzekome znieważenie Mahometa.

Hamid ma czworo dzieci, najstarsze w wieku sześciu lat. Jest prostym robotnikiem, który ledwo potrafi czytać i pisać. Jedno z jego dzieci jest poważnie chore, a żona jest zrozpaczona aresztowaniem. Gdy 21 stycznia zabrano go na przesłuchanie, Hamid myślał, że sprawa znowu zostanie oddalona, i tamtego popołudnia dobrowolnie poszedł na spotkanie z sędzią. Jednak w czasie spotkania szybko uznano go za winnego i skazano. Jego adwokat uważa, że są spore szanse zredukowania wyroku po apelacji.

Pastor z Algierii, który rozmawiał niedawno z pracownikiem kanadyjskiego VOM o trudnych warunkach w jego ojczyźnie, prosił, byśmy pamiętali w modlitwie o naszych algierskich braciach i siostrach.

Pamiętajmy zatem w modlitwie o sprawach sądowych, jakie toczą się obecnie przeciwko chrześcijanom w Algierii, łącznie ze sprawami związanymi z nakazami zamykania kościołów. Niech wierzący otrzymają potrzebną zachętę i siłę w czasie zwiększonej izolacji. Pamiętajmy też o wielu rodzicach, którym z powodu pandemii coraz trudniej jest zapewnić utrzymanie swoim rodzinom. Módlmy się, by rządzący gwarantowali wolność kultu religijnego w Algierii.

Źródła: Morning Star News, informatorzy VOMC

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Algierii ALGIERIA: Pięć lat więzienia za udostępnienie rysunku
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się