Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ALGIERIA: Chrześcijanom grozi dwa lata więzienia

Rachid Seighir

Sąd w Algierii skazał pastora Rachida Seighira i Nouha Hamimiego na dwa lata więzienia, obciążając ich też wysoką grzywną. Obaj chrześcijanie są oskarżeni o „wstrząsanie wiarą” muzułmanów przez udostępnianie w prowadzonej przez siebie księgarni chrześcijańskiej literatury. Mężczyźni dowiedzieli się o wydanym 27 lutego wyroku, gdy pod drzwi ich kościoła wsunięto powiadomienie sądowe.

Chrześcijańska księgarnia od wielu lat zmaga się z problemami prawnymi. W 2008 r. pastor Rachid został skazany pod podobnymi zarzutami, ale po apelacji sąd go uniewinnił. W 2017 r. gubernator stanu wydał nakaz zamknięcia księgarni. Chociaż w kolejnym roku tę decyzję cofnięto, władze nie pozwoliły chrześcijanom na ponowne otwarcie sklepu.

Gdy pod koniec 2019 r. władze nakazały zamknięcie kościoła Oratoire, w którym Rachid Seighir pełni funkcję pastora, w rezultacie - jak sam przyznaje - pojawiło się wiele okazji do służby. „Wszyscy usłyszeli o kościele i mówią o nim” - powiedział pastor. Pastor Rachid uważa, że ostatnie skazanie to odwet za jego poprzednie uniewinnienie. Obaj chrześcijanie złożyli apelację od wydanych na nich wyroków.

Módlmy się, by pastor Rachid i Nouh wykorzystywali okazje i pośród trudności ukazywali światło Ewangelii ludziom wokół siebie. Prośmy Pana, by zainterweniował w przyszłych orzeczeniach sądu i nie tylko obdarzył obydwu wierzących należną im wolnością, ale też pozwolił na ponowne otwarcie kościoła Oratoire i księgarni. Wstawiajmy się w modlitwach za wszystkimi prześladowanymi w Algierii chrześcijanami, prosząc dla nich o mądrość i siłę, by postępowali ze zwycięską wiarą i wytrwałością.

Źródła: Mission Network News, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Algierii ALGIERIA: Chrześcijanom grozi dwa lata więzienia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się