Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ALGIERIA: Chrześcijanin skazany za rzekome przyjmowanie darowizn

Algierczyk „Ahmed” (imię zmienione ze względów bezpieczeństwa) dobrze zna koszt podążania za Chrystusem. Od czasu, gdy w kwietniu 2013 r. stał się chrześcijaninem, jego żona zaczęła widzieć u niego pozytywne zmiany. W efekcie, trzy miesiące później ona też wyznała wiarę w Chrystusa.

Jak zwykle bywa, gdy małżonkowie w 2015 r. przyjęli chrzest, prześladowania, jakich dotąd doświadczali, nasiliły się. Członkowie rodziny przejęli ich mienie, w tym firmę drobiarską Ahmeda, nękali ich obelgami i groźbami śmierci.

Dwa lata później rodzina żony dowiedziała się o ich nawróceniu i skonfrontowała się z nimi. Żona Ahmeda w strachu zaprzeczyła, że została chrześcijanką. Razem ze swoimi rodzicami oskarżyła męża o zaatakowanie islamu i zbezczeszczenie wersetów Koranu. W końcu, pod naciskiem swoich krewnych, rozwiodła się z Ahmedem i zabrała ze sobą obydwie córki, których ojciec od tamtej pory nie widział.

Ze wszystkich udręk Ahmeda, najbardziej zabolało go odrzucenie przez żonę. Mimo bólu, postanowił nie odwracać się od chrześcijaństwa. W kolejnych latach, jako nawrócony z islamu, mierzył się ze sprzeciwem z różnych stron. 17 kwietnia 2021 r. algierska policja zatrzymała go na przesłuchanie, mówiąc, że były przeciwko niemu liczne zarzuty w związku z jego chrześcijańską wiarą. Oskarżono go o grożenie byłej żonie i córkom, a także rzekome przyjmowanie darowizn na szerzenie chrześcijaństwa oraz drukowanie i dystrybucję chrześcijańskiej literatury i Biblii. Ahmed zaprzecza wszystkim zarzutom.

8 lipca sędzia skazał Ahmeda na sześć miesięcy więzienia i obciążył grzywną w wysokości 100 tysięcy dinarów (ok. 2900 zł). Podstawą zarzutów jest algierskie prawo, które zabrania wszelkich czynności mających na celu „podważanie wiary muzułmanina”. Ahmed zamierza odwołać się od decyzji sądu.

Pamiętajmy w modlitwach o Ahmedzie, który stoi przed nowymi trudnościami, w tym przed możliwością uwięzienia. Niech Bóg obficie pobłogosławi temu wierzącemu, który od dawna cierpi z powodu niewzruszonej wiary, zapewniając mu wszystko, czego potrzebuje, by pokonać liczne ataki wroga. Módlmy się, by jego życie było jasno świecącym światłem dla wszystkich, którzy występują przeciwko niemu, aby i oni zobaczyli swoją duchową potrzebę niesionego przez Pana cudownego, wiecznego ocalenia. Prośmy Pana, by potężnie działał w ich sercach, umożliwiając Ahmedowi nawiązanie chrześcijańskich relacji z odseparowanymi od niego członkami rodziny i otrzymanie prawowitego dostępu do swoich córek.

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Algierii ALGIERIA: Chrześcijanin skazany za rzekome przyjmowanie darowizn
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się