Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ARABIA SAUDYJSKA: Chrześcijanin sądzony w dwóch procesach

Chrześcijanie z Arabii Saudyjskiej proszą o modlitwę za nawróconego Araba, który z powodu wiary ma dwie sprawy sądowe. Chrześcijanin, nazywany w raporcie "A", w zeszłym roku otwarcie mówił w pewnej restauracji o swoim nawróceniu na chrześcijaństwo. Wtedy doniesiono na niego władzom i oskarżono o próby nawracania muzułmanów. 11 marca odbyła się rozprawa sądowa, ale do dzisiaj nie wiadomo, jaki jest jej wynik.

26 marca oskarżony wierzący ma mieć też inną rozprawę na podstawie oddzielnych zarzutów. Kilka lat temu jego siostra była nękana przez rodzinę z powodu swojej wiary w Chrystusa. Gdy "A" pomógł siostrze i jej dzieciom uciec z kraju, rodzina oskarżyła go o nadużycia finansowe.

Mąż siostry "A" regularnie groził jego żonie i synowi. Istnieją obawy, że jeśli "A" zostanie uwięziony, jego rodzina będzie bezbronna wobec ataków ze strony szwagra i innych wrogo nastawionych członków rodziny. To nie pierwszy raz, gdy "A" z powodu swojej wiary trafia przed sąd. Już wcześniej był więziony i chłostany.

Pamiętajmy w modlitwach o oskarżonym chrześcijaninie i jego najbliższej rodzinie, oczekujących na orzeczenia sądowe w obydwu sprawach. Mierząc się z groźbami ze strony przeciwników, niech doświadczają Bożego pokoju, siły i cudownej ochrony. Gdy "A" i jego przedstawiciele prawni przygotowują się do nadchodzącej rozprawy zaplanowanej na 26 marca, prośmy Boga, by obdarzył ich potrzebną mądrością, a także dał im właściwe słowa na rozprawie. Módlmy się, by oba zarzuty przeciwko "A" zostały uchylone, by chrześcijanin nadal mógł odważnie dzielić się wiarą z tymi, którzy są duchowo głodni ewangelii.

Źródło: Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Arabii Saudyjskiej ARABIA SAUDYJSKA: Chrześcijanin sądzony w dwóch procesach
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się