Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

AZERBEJDŻAN: Nękanie chrześcijan grzywnami

Pastor Hamid Szabanow

Pastor Hamid Szabanow od 20 lat prowadzi kościół w mieście Aliabad. Wspólnota ta oczekuje na rejestrację od 1994 roku, a sam pastor Szabanow jest stale nękany przez władze. Przy różnych okazjach trafiał do aresztu i był karany grzywnami.

W 2013 r. został skazany na grzywnę za zorganizowanie nabożeństwa. W grudniu 2016 r. ponownie musiał zapłacić grzywnę za prowadzenie spotkania o charakterze religijnym bez pozwolenia. Uważając, że nakładane na niego grzywny są nielegalne, pastor Szabanow odwoływał się od wyroku we wszystkich możliwych instancjach. Jego sprawa dotarła nawet do Trybunału Konstytucyjneg. Ostatecznie 6 maja Sąd Najwyższy odmówił przeprowadzenia posiedzenia w jego sprawie i jego apelacja została odrzucona. Pastor Szabanow prowadzi obecnie rozmowy z innymi przywódcami kościelnymi na temat dalszych kroków, jakie musi podjąć.

W innym przypadku małżeństwo Safqana i Gulnar Mammadowów zostało ukarane za posiadanie literatury religijnej oraz zorganizowanie spotkania sylwestrowego dla dzieci bez zezwolenia. Oboje otrzymali karę grzywny. Problemy zaczęły się, gdy jedno z ich dzieci wzięło ze sobą do szkoły broszurki chrześcijańskie i proponowało je swoim koleżankom i kolegom z klasy. Dyrektor szkoły wezwał policję. Safqan i Gulnar zostali skazani w kwietniu, ale odwołali się od wyroku. 4 czerwca sąd w mieście Szyrwan odrzucił ich apelację. Według uzyskanych informacji rozprawa trwała zaledwie 10 minut. Ostatnią możliwością apelacji w tym przypadku jest napisanie listu do prezydenta.

W grudniu 2018 roku troje innych chrześcijan z miasta Seki, położonego na północy kraju, także zostało skazanych na karę grzywny za prowadzenie studium biblijnego u siebie w domu. Oni jednak zdecydowali się zapłacić karę i nie odwoływać od wyroku.

Pamiętajmy o tych wierzących oraz innych, którzy mierzą się z prześladowaniami. Módlmy się o mądrość dla osób, które stają przed sądem. Módlmy się, aby Ewangelia docierała do mieszkańców Azerbejdżanu i aby mogli oni poznać Jezusa jako swojego Zbawiciela.

Źródło: Forum 18

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Azerbejdżanu AZERBEJDŻAN: Nękanie chrześcijan grzywnami
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się