AZERBEJDŻAN: Chrześcijanie zatrzymani za rozpowszechnianie literatury religijnej

Policja w Azerbejdżanie zagroziła wszczęciem postępowania karnego wobec sześciu chrześcijan za to, że dzielili się swoją wiarą i rozdawali literaturę religijną. W Azerbejdżanie wszelka działalności religijna bez pozwolenia państwowego jest nielegalna. Literatura religijna może być rozdawana lub sprzedawana, jeśli została poddana obowiązkowej cenzurze państwowej i to tylko w wyspecjalizowanych, upoważnionych do tego sklepach państwowych. Za złamanie tych ograniczeń grożą ciężkie kary.

Troje z tych chrześcijan zostało zatrzymanych w regionie Khachmaz rankiem 23 czerwca. Przetrzymano ich aż do pierwszej w nocy. Troje pozostałych chrześcijan zostało zatrzymanych 17 maja w miejscowości Kusar. Skonfiskowano także samochód należący do jednego z nich oraz literaturę chrześcijańską.

Dziękujmy Panu za wierność tych azerskich chrześcijan, którzy wybrali raczej posłuszeństwo dla Wielkiego Posłannictwa niż zarządzenia ludzkie. Prośmy Pana, aby wzmocnił ich wiarę. Módlmy się, aby nie postawiono im zarzutów i nie ukarano grzywną. Módlmy się, aby ich żarliwość dla Chrystusa była światłem, które pociągnie innych do Jezusa (Mt 5,14-16).

/źródło: Forum 18 News Service/

Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się