Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

AZERBEJDŻAN: Obostrzenia dotyczące materiałów religijnych

Parlament Azerbejdżanu wniósł poprawkę do kodeksu wykroczeń administracyjnych, zgodnie z którą materiały religijne  muszą zostać opatrzone znakiem weryfikacyjnym wydanym przez władze, aby mogły być dopuszczone do sprzedaży.  Osobom sprzedającym materiały religijne (literaturę w wersji elektronicznej lub drukowanej, jak również produkty na nośnikach audio i wideo) bez tego znaku może grozić grzywna i konfiskata tych materiałów.

Rzecznik Ministerstwa Skarbu podkreślił, że przepisy zostały stworzone, by zapewnić opłacanie podatku od komercyjnej produkcji literatury. Literatura religijna już podlega obowiązkowej cenzurze Państwowego Komitetu ds. Pracy z Organizacjami Religijnymi. Wszelka literatura religijna musi być zatwierdzona przez ten komitet, który decyduje o liczbie kopii, które mogą być drukowane lub importowane, sprawdza asortyment sklepów sprzedających literaturę religijną oraz prowadzi listę zakazanych pozycji literatury religijnej, których nie dopuszczono do obiegu publicznego. Obowiązkowe licencje dla sklepów sprzedających literaturę religijną zostały wprowadzone w maju 2009 r.

Módlmy się, by przesłanie ewangelii rozprzestrzeniało się w Azerbejdżanie mimo prób ograniczenia dystrybucji materiałów religijnych. Módlmy się, by osoby sprawujące władzę przyszły do Chrystusa i respektowały wolność religijną dla wszystkich. Módlmy się, by azerscy chrześcijanie radowali się z możliwości wzrastania w podobieństwie do Chrystusa dzięki nieustannej opozycji, z jaką się zmagają. (Jak 1,2-4).

/źródło: Forum 18 News Service/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Azerbejdżanu AZERBEJDŻAN: Obostrzenia dotyczące materiałów religijnych
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się