Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

AZERBEJDŻAN: Sąd odrzucił apelację kościoła

31 lipca Sąd Apelacyjny w Baku podtrzymał decyzję o likwidacji protestanckiego kościoła Greater Grace (Większej Łaski) wydaną 25 kwietnia. W świetle nowego prawa religijnego wszelka niezarejestrowana działalność religijna jest nielegalna. Chociaż wspomniany kościół uzyskał oficjalną rejestrację w 1993r., nie zarejestrował się ponownie w 2009r., kiedy weszło w życie nowe prawo religijne, ponieważ jego przywódcy byli przekonani, że kościół został już zarejestrowany.

Setki wniosków o ponowną rejestrację złożonych w 2009 r. zostało odrzuconych lub nierozpatrzonych. Zajmująca się nimi agenda rządowa pozytywnie rozpatrzyła od początku 2012 r. tylko sześć wniosków o rejestrację lub ponowną rejestrację. Członkowie Kościoła Większej Łaski twierdzą, że będą odwoływać się od tej decyzji do Sądu Najwyższego Azerbejdżanu, a w razie potrzeby do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Módlmy się, by Kościół Większej Łaski nie został zamknięty. Módlmy się, aby jego członkowie nie zaprzestali czcić Boga razem, pomimo szykan ze strony władz. Módlmy się, by ludzie rządzący w Azerbejdżanie poznali Jezusa i nie prześladowali Kościoła.

/źródło: Forum 18 News Service/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Azerbejdżanu AZERBEJDŻAN: Sąd odrzucił apelację kościoła
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się