Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

AZERBEJDŻAN: Sąd orzekł o zamknięciu Kościoła Większej Łaski

9 stycznia Sąd Najwyższy Azerbejdżanu podtrzymał decyzję o zamknięciu protestanckiego Kościoła Większej Łaski (Greater Grace) w stolicy Azerbejdżanu, Baku, wydaną w kwietniu ubiegłego roku. Oznacza to, że wszelka dalsza działalność religijna prowadzona przez ten kościół jest odtąd uważana za nielegalną.

Orzeczenie Sądu Najwyższego uważane jest za ostateczne i osoby reprezentujące kościół w tej sprawie nie mają już żadnych możliwości dalszego odwoływania się od niego. Podczas krótkiej rozprawy sędzia pominął odwołanie Kościoła od wcześniejszego wyroku sądowego, nakazującego jego zamknięcie z powodu naruszenia prawa religijnego z 2009 r. To surowe prawo nakłada na wszystkie społeczności religijne – także te wcześniej zarejestrowane przez ministerstwo sprawiedliwości – obowiązek ponownej rejestracji. Działalność takich wspólnot bez zgody państwa uważana jest za nielegalną, co pociąga za sobą określone kary, które ogromnie wzrosły w 2010 r. Wynik procesu sądowego w sprawie Kościoła Większej Łaski ustanawia niepokojący precedens prawny dla innych Kościołów chrześcijańskich w Azerbejdżanie.

Módlmy się za członków Kościoła Większej Łaski, którzy teraz zastanawiają się nad swoją przyszłością. Módlmy się, aby czyniąc to mogli odczuwać intensywną obecność Boga, a także czerpać z Jego mądrości i wskazówek w tej sytuacji. Módlmy się, aby funkcjonariusze państwowi Azerbejdżanu położyli kres naruszaniu wolności religijnej w tym kraju.

Źródło: Forum 18, Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Azerbejdżanu AZERBEJDŻAN: Sąd orzekł o zamknięciu Kościoła Większej Łaski
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się