Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BANGLADESZ: Kolejna ofiara islamistycznej przemocy

5 czerwca w wyniku odniesionych ran zmarł Shunil Gomez, chrześcijański przedsiębiorca z dystryktu Nahor w północnym Bangladeszu. Został trzykrotnie ugodzony nożem w szyję. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie. Zdaniem inspektora policji Inama Ahmeda atak miał wiele podobieństw do poprzednich aktów przemocy dokonywanych przez bojówkarzy.

W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy co najmniej 6 osób straciło życie w wyniku aktów przemocy w tym regionie. Celem ataków byli chrześcijańscy pastorzy, hinduistyczne świątynie oraz meczety mniejszości szyickiej. „Przez wiele lat w większości muzułmańskim Bangladeszu chrześcijanie mogli cieszyć się względną wolnością w praktykowaniu swojej wiary”- powiedział korespondent kanadyjskiej organizacji The Voice of the Martyrs. Według niego „dwa lata temu sytuacja zaczęła się zmieniać. Obecnie niewielka mniejszość radykalnych islamistów zyskała duży wpływ na sytuację religijną, organizując zamachy na znanych przywódców i świeckich blogerów. Tutejsi partnerzy VOM, pomimo konieczności podjęcia większych środków ostrożności, nie zaprzestają dzielenia się Ewangelią i nauczania nowych wierzących, starając się nie zwracać na siebie uwagi”.

Módlmy się za bliskich Shunila Gomeza, aby nasz Pan Jezus pozwolił im odczuwać swoją bliskość i ukoił ich ból. Prośmy Go, aby ochraniał pracowników VOM oraz wszystkich wierzących w Bangladeszu napełniając ich mocą i mądrością, by nie ustawali w wypełnianiu wielkiego nakazu misyjnego.

źródło: Asia Network News, The Daily Star

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Bangladeszu BANGLADESZ: Kolejna ofiara islamistycznej przemocy
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się