Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BANGLADESZ: Pilna prośba modlitewna

Chrześcijańskie rodziny Rohingya uciekły ze swoich domów, szukając schronienia w biurach administracji obozu, kiedy ich społeczność została brutalnie zaatakowana przez ekstremistów muzułmańskich Rohingya

W tym tygodniu, podczas ataku muzułmańskich ekstremistów na małą chrześcijańską społeczność w obozie dla uchodźców Rohingya, uprowadzono pastora i jego córkę. Wczoraj rano (30 stycznia) nasza partnerska misja z Kanady otrzymała wiadomość, że porywacze planują zmusić córkę pastora do małżeństwa z muzułmaninem. To może stać się wkrótce.

Prośmy Boga, o mocną interwencję w tej krytycznej sytuacji. Módlcie się, aby plany te zostały pokrzyżowane, a porwany pastor i jego córka bezpiecznie powrócili do swojej zaniepokojonej rodziny. Bóg powiedział w Swoim Słowie: „Wołaj do Mnie, a odpowiem ci, oznajmię ci rzeczy wielkie i niezgłębione, jakich nie znasz.” (Jer. 33,3 BT).

Obóz Kutupalong znajduje się w dysktrykcie Bazar Cox w Bangladeszu i przebywają w nim głównie uchodźcy Rohingya, którzy uciekli przed prześladowaniami etnicznymi i religijnymi z sąsiedniej Birmy. W obozie aktywna jest ekstremistyczna grupa islamistyczna, znana jako Arakan Rohingya Salvation Army (ARSA). Prawdopodobnie z jej inspiracji co najmniej 100 osobowy tłum muzułmanów zaatakował 27 stycznia na małą społeczność chrześcijańską w tym obozie. Napastnicy splądrowali kościół, zabrali Biblie oraz ograbili i zniszczyli domy chrześcijan, czyniąc co najmniej 20 rodzin bezdomnymi. Także obozowa służba porządkowa zwróciła się przeciwko chrześcijanom. Zamiast ich chronić, pobili kilka osób i konfiskowali telefony komórkowe zawierające dowody ataków.

Po ataku 25 chrześcijańskich rodzin przeniesiono do innego obozu. Według AsiaNews chrześcijanie, a także hindusi żyjący w obozach dla uchodźców Rohingya są ofiarami prześladowań ze strony muzułmańskiej większości.

Źródła: VOM Canada, Barnabas Fund, AsiaNews

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Bangladeszu BANGLADESZ: Pilna prośba modlitewna
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się