BANGLADESZ: Ataki na chrześcijan

Według doniesień Asia News, 25 września bojówkarze muzułmańscy usiłowali zabić nawróconego z islamu chrześcijanina, jego żonę i dziecko, podpalając ich dom. W dniach poprzedzających podpalenie bojówkarze grozili Williamowi Gomesowi śmiercią za to, że zainterweniował, kiedy jego kuzyn został zaatakowany przez muzułmanina. Gomes, dziennikarz i obrońca praw człowieka, starał się o ochronę policji. Otrzymał ją jednak dopiero po pożarze.

27 września został brutalnie pobity inny chrześcijanin Anup Rodrigues (25 l.). Kiedy po wieczornej mszy Rodrigues czekał w parku na swoich przyjaciół, czterech mężczyzn, ubranych w tradycyjne muzułmańskie stroje, zaatakowało go od tyłu żelaznymi prętami i kijami bambusowymi. Napastnicy oskarżali Rodriguesa o obrażanie Mahometa i powiedzieli, że chrześcijanie, którzy chcą nawracać muzułmanów, są „przekleństwem dla narodu.” Ostatecznie Rodrigues zdołał uciec swoim prześladowcom. Tydzień wcześniej pogróżki pod jego adresem rzucał pewien muzułmanin, który podsłuchał jego rozmowę z kolegami na temat proroków różnych religii. Muzułmanin ten stwierdził, że należy do islamskiego ugrupowania i że ich obowiązkiem jest prowadzenie dżihadu w celu ukarania takich ludzi jak Rodrigues.

Módl się o bezpieczeństwo dla Williama Gomesa, Anupa Rodriguesa i ich rodzin. Módl się, aby nie było w nich strachu, ale raczej ufność do Boga (Ap 2,10). Módl się o to, by ustały ataki na chrześcijan w Bangladeszu.

Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się