Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BANGLADESZ: Dwie rodziny ucierpiały z powodu wymuszeń i pobicia

W okręgu Jamalpur na północy Bangladeszu miejscowi urzędnicy wymuszali pieniądze od dwóch chrześcijanek.

Johura Begum (42 l.) ze wsi Pingna powiedziała, że przedstawiciele lokalnych władz oraz ojciec miejscowego policjanta zagrozili pobiciem jej córek, jeśli jej rodzina nie wpłaci im 20 000 taka (około 870 zł). Policjant, którego ojciec prawdopodobnie był zamieszany w sprawę wymuszania tych pieniędzy, prowadził także dochodzenie w sprawie oferowania pieniędzy muzułmanom przez chrześcijan w zamian za przystąpienie przez nich do chrztu, który przeprowadzili 26 maja duchowni kościoła zielonoświątkowego. Liderzy chrześcijańscy twierdzą, że tego dnia zostało ochrzczonych tylko 6 z 55 nawróconych osób z powodu gróźb ze strony protestujących muzułmanów.

Mieszkańcy wsi Doulatpur, wspierani przez szefa lokalnego oddziału Bangladesh Awami League, partii rządzącej w Bangladeszu, również żądali zapłaty 250 000 taka (około 10 900 zł) od innej chrześcijanki, 35-letniej Komoli Begum. Po chrzcie w rzece Brahmanputra w rejonie Mymensingh miejscowi muzułmanie pobili jej męża do tego stopnia, że z powodu obrażeń musiał on spędzić trzy dni w szpitalu. „Mój mąż stał się kozłem ofiarnym, on tylko prowadzi swój biznes” – powiedziała Komola. „Pobity został natomiast z powodu mojej wiary i aktywności chrześcijańskiej”. Policja zmusiła jednego ze świadków chrztu, 45-letniego Hafijura Rahmana, do podpisania oświadczenia oskarżającego czterech chrześcijańskich liderów o oferowanie pieniędzy jemu oraz innym osobom. Powiedział on, że nie umie czytać, dlatego nie wiedział, co podpisuje, a naprawdę nie otrzymał pieniędzy, aby przyjść na chrzest. Przez trzy dni po chrzcie mieszkańcy wsi ogłaszali przez megafony, że chrześcijanie zostaną ukarani za swoje postępowanie i wykrzykiwali między innymi, że zedrą skórę z chrześcijan.

Prośmy Boga o ochronę dla tych ludzi. Wołajmy o sprawiedliwość i przychylność dla nich ze strony władz. Prośmy, by Bóg w pełni uzdrowił i podniósł męża Komoli Begum.

/źródło: Compass Direct/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Bangladeszu BANGLADESZ: Dwie rodziny ucierpiały z powodu wymuszeń i pobicia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się