Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BANGLADESZ: Chrześcijanin fałszywie oskarżony o kradzież

Abul Hossen (41 l.), pracownik najemny nawrócony z islamu na chrześcijaństwo, został aresztowany 21 sierpnia w wiosce Dubachari w prowincji Nilphamari z powodu oskarżenia o kradzież bydła.

Wpływowi muzułmanie oskarżyli go fałszywie, aby powstrzymać jego działalność chrześcijańską. Chrześcijanie mieszkający w wiosce powiedzieli, że Hossen padł ofiarą brudnych sztuczek islamistów. Według nich „w wiosce mieszka także inny Abul Hossen, który może być sprawcą kradzieży, ale jego teść jest bardzo wpływowym człowiekiem. Aby ochronić swojego zięcia, przypisał całą winę innemu Abulowi Hossenowi, który jest zupełnie dobrym człowiekiem”. Abul nawrócił się z islamu na chrześcijaństwo w 2007 r. i od tego czasu aktywnie działał na rzecz lokalnej społeczności. Muzułmanie uważają, że oskarżenie spowoduje zdyskredytowanie jego służby w oczach współmieszkańców. Były przewodniczący rady wiejskiej, muzułmanin Aminur Raham, także przyznał, że Abul jest kozłem ofiarnym: „We wsi mieszkają dwie lub trzy osoby nazywające się Abul Hossen i każda z nich mogła być sprawcą kradzieży, ale mogę zaręczyć, że ten Abul, który został aresztowany, nie popełnił przestępstwa”. Około 150 mieszkańców wioski, chrześcijan i muzułmanów, udało się na posterunek policji, aby złożyć petycję o uwolnienie Abula.

Dziękujmy Panu za wierność Abula. Módlmy się, aby Bóg w obliczu próby wzmocnił jego i innych wierzących w tym rejonie. Prośmy o mądrość dla nich w postępowaniu z władzami. Módlmy się, aby Bóg użył jego uwięzienia do rozprzestrzeniania ewangelii (Flp 1,12-14).

/źródło: Compass Direct/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Bangladeszu BANGLADESZ: Chrześcijanin fałszywie oskarżony o kradzież
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się