Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BIAŁORUŚ: Kara grzywny dla kościoła w Baranowiczach

Forum18 w raporcie z 16 lipca podało, że 14 lipca legalnie działający kościół Nowe Pokolenie Pełnej Ewangelii w Baranowiczach został ukarany grzywną za aktywność, którą urzędnicy określili jako „sprzeczną z jego własnym statutem”.

21 czerwca urzędnicy lokalnego departamentu ideologicznego stwierdzili, że członkowie tego kościoła rozmieścili plakaty w całym mieście, zapraszające na specjalne poranne nabożeństwo modlitewne. Pół godziny przed jego rozpoczęciem szef tego departamentu przybył do kościoła i oskarżył wierzących o pogwałcenie artykułu 9.9 białoruskiego Kodeksu postępowania administracyjnego, który nakłada karę za „pozastatutową aktywność organizacji religijnych”. 14 lipca miejscowy sąd ukarał kościół grzywną w wysokości 350 000 rubli białoruskich (około 360 zł), co stanowi maksymalny wymiar kary. Wierni twierdzą jednak, iż prowadzenie takiego nabożeństwa mieści się w ramach określonych w statucie kościoła.

Proś Boga o opiekę i siłę dla tego zgromadzenia.  Módl się, by Kościół na Białorusi nadal się rozwijał i rozkwitał mimo nacisków.

/oprac. GPCh/

Źródło: VOM Canada

Całe wydanie Bieżących Informacji GPCh z 5 października 2009 r. w pliku pdf.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Białorusi BIAŁORUŚ: Kara grzywny dla kościoła w Baranowiczach
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się