Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BIAŁORUŚ: Wierzący nadal zmuszani do opuszczenia budynku kościelnego

Forum18 donosi o trwających w dalszym ciągu naciskach władz na wierzących z nie zarejestrowanego zboru Nowe Życie Pełnej Ewangelii z Mińska w sprawie ich budynku kościelnego. W poprzednich latach pastor wspólnoty zapłacił ogromną grzywnę, a wierzącym nakazano sprzedaż budynku nabytego w 2002 r. i klasyfikowanego w świetle obowiązujących przepisów jako obora. 

14 sierpnia poinformowano wierzących, że w zamian za odszkodowanie w wysokości 37 581 476 rubli białoruskich (około 37 600 zł) muszą opuścić budynek kościelny do dnia 20 sierpnia. Chrześcijanie złożyli skargę, gdyż przyznana kwota odszkodowania jest dużo niższa niż faktyczna wartość nieruchomości i zwrócili pieniądze. Taka sytuacja miała miejsce już po raz trzeci.  22 sierpnia otrzymali następny dokument, w którym nakazano im przekazanie budynku władzom.

Członkowie kościoła trzykrotnie, za każdym razem bezskutecznie, podejmowali próbę zarejestrowania swojej wspólnoty zgodnie z obowiązującym od 2002 roku prawem religijnym. Urzędnicy odmówili wyjaśnień, dlaczego nie wyrażają zgody na korzystanie przez nich z ich własnego budynku oraz dlaczego odmownie rozpatrzyli wniosek kościoła o uznanie posiadanego obiektu za miejsce kultu religijnego.

/oprac. GPCh/

Źródło: VOM Canada

Całe wydanie Bieżących Informacji GPCh z 5 października 2009 r. w pliku pdf.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Białorusi BIAŁORUŚ: Wierzący nadal zmuszani do opuszczenia budynku kościelnego
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się