Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BIRMA: Wojsko blokuje pomoc dla chrześcijan

Od wielu stan Kaczin w północnej Birmie, zamieszkały w większości przez chrześcijan, jest miejscem zbrojnego konfliktu między wojskiem rządowym a grupami rebeliantów, walczącymi o niepodległość. Birmańscy żołnierze dopuszczają się wielu aktów przemocy wobec miejscowej ludności, ostrzeliwując wioski, okupując budynki kościelne, dokonując aresztowań, mordów i gwałtów.

W sytuacji, gdy świat skupia uwagę na złym traktowaniu przez rząd birmański muzułmanów z plemienia Rohindżów, przemoc wobec chrześcijan z plemienia Kaczinów pozostaje często niezauważana. Według raportu organizacji „Fortify Rights" birmańscy żołnierze zablokowali przekazywanie pomocy humanitarnej do tego stanu, a kościoły w Kaczin, pośredniczące w dystrybucji tej pomocy, zostały oskarżone przez władze o współpracę z rebeliantami. Przypuszcza się, że doprowadziły do tego naciski chińskiego rządu, który także zwalcza Kaczinów.

Módlmy się, aby niezbędna pomoc dotarła szybko i bezpiecznie do tysięcy głodujących i aby kościoły mogły funkcjonować, zaopatrując ludzi w potrzebie.

Źródło: International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Birmy BIRMA: Wojsko blokuje pomoc dla chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się