Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BIRMA: Odnaleziono ciało pastora oraz innych porwanych osób

19 stycznia pastor Tun Nu, który służył w organizacji Gospel for Asia (Ewangelia dla Azji) w stanie Rakhine, został porwany przez 5 uzbrojonych mężczyzn. Po kilkunastu dniach  poszukiwań, prowadzonych przez członków kościoła, policję oraz wojsko, 1 lutego odnaleziono ciało pastora oraz innych porwanych osób. Wszyscy uprowadzeni zostali zastrzeleni. Odpowiedzialność za ten czyn ponoszą prawdopodobnie członkowie rebelianckiego ugrupowania, działającego w tej okolicy.

Pastor Tun pozostawił żonę i trójkę dzieci oraz liczący 50 członków kościół. Chrześcijanie z tej okolicy wspólnie zebrali ofiarę, aby finansowo wspomóc rodzinę pastora. Organizacja Gospel for Asia donosi, że zabójstwo pastora Tuna Nu jest pierwszym tego typu incydentem, który dotknął ich pracownika w Birmie.

Pamiętajmy w modlitwach o żonie pastora Tuna i ich dzieciach w tym czasie żałoby. Prośmy Pana Jezusa, aby zaspokoił ich każdą potrzebę, obdarzając ich także swoim pokojem, wsparciem oraz siłą. Niech ta rodzina, a także inni chrześcijanie z Birmy, będą zachęceni widząc, jak Duch Święty działa w nich i przez nich. Módlmy się, aby rodzina i kościół pastora Tuna mieli siłę, aby kontynuować jego służbę.

Źródła: Gospel for Asia, International Christian Concern, Christian Post

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Birmy BIRMA: Odnaleziono ciało pastora oraz innych porwanych osób
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się